Автомобільний навіс з полікарбонату

Автомобільний навіс з полікарбонату своїми руками

Облаштувати навіс для автомобіля у себе вдома цілком можна своїми руками. Основу конструкції становить сталевий каркас. Зверху на нього укладаються листи полікарбонату і ретельно стикуються між собою. Якісний автомобільний навіс з полікарбонату дозволяє захистити транспортний засіб не тільки від вологи і променів ультрафіолету, але і від негативного впливу високої температури.

Особливу важливість при зведенні навісу має правильне розміщення стовпів. Багато в чому від цього залежить надійність всієї конструкції. Самі стовпи вкопуються в землю, а для більшої надійності здійснюється їх пошарова заливка бетоном з обов’язковим ущільненням кожного шару. Після цього на стовпах розміщуються арки з направляючими. А вже на них укладаються листи полікарбонату. Для їх кріплення до основи використовуються саморізи і шурупогвинт.

Необхідні інструменти

Для роботи з полікарбонатом необхідний набір таких інструментів:

 • ніж канцелярський для різання матеріалу
 • викрутка для кріплення листів до основи
 • рулетка для виконання необхідних вимірів
 • болгарка для роботи з опорами і каркасом.

Такі інструменти є практично в кожному будинку. Багато в чому саме за рахунок цього полікарбонат є настільки популярним і затребуваним серед вітчизняних споживачів.

Аспекти установки навісу над ґанком приватного будинку

При створенні прибудованого до будинку навісу слід дотримуватися такої послідовності дій:

Формування каркаса. Він представлений квадратною сталевою трубою, яка має перетин 25х25 мм. Її слід розрізати на 3 частини по 1 м кожна. Довжина ще одного елемента повинна становити 1,45 м. Також потрібно підготувати 2 опори. Довжина кожної з них 2,5 м;
Опори зариваються в землю біля країв нижньої сходинки приблизно на 0,5 м. Бетонування труб дозволяє надати їм більшу надійність і міцність.
Метрові відрізки кріпляться до стіни. Крайні при цьому своїми іншими кінцями стикаються з опором. Фіксуються елементи за допомогою шурупогвинта, куточків та саморізів;
Довгий поперечний профіль також повинен спиратися на опори. Після його кріплення виходить сталевий каркас, який має незначний ухил вниз для безперешкодного сходу води і снігу;
Порізка листів полікарбонату здійснюється відповідно до креслення. Саме для цього підійде канцелярський ніж. Поперечна різка може потребувати великих зусиль у порівнянні з поздовжньою.
Сам лист кріпиться до основи за допомогою шурупогвинта та комплекту спеціальних саморізів.
На цьому робота вважається закінченою. Такий навіс відмінно захистить ганок від вологи. Та й сховатися під ним в негоду не складе особливих зусиль.

Арочний навіс навколо дачного басейну

Цей навіс має певні конструктивні особливості в порівнянні з розглянутим вище варіантом. Тут відсутня опорна стіна, а утримується конструкція виключно за рахунок опорних стовпів. Якщо ж говорити про встановлення такого навісу, то робота проходить наступним чином:

Опорні стовпи ставляться по кутах передбачуваного басейну. Для них підходять сталеві труби діаметром 32 мм. Зверніть увагу. З кожного боку басейну потрібно додати по 30 см;

Поверх стовпів монтуються арочні профілі. Краще брати вже готові модулі. Адже їх самостійне виготовлення пов’язане із значними складнощами.

Оптимальним варіантом з’єднання профілів і опор є зварювання. Болтове з’єднання з часом може втратити свою міцність. Зварений шов позбавлений цього недоліку;

Листи полікарбонату розміщуються поверх облаштованої конструкції. Вкрай уважно варто підійти до їх стикування. Адже чарункова структура є досить крихкою. Кріпляться листи за допомогою саморізів і шурупогвинта. Для полікарбонату характерний високий показник гнучкості. Тому його арочне розміщення не викличе особливих труднощів навіть у малодосвідченого користувача.

При наявності часу і бажання можна спробувати змайструвати не звичайний, а розсувний навіс над басейном. Такий варіант виглядає більш оригінально, а при необхідності конструкцію можна відкрити для засмаги і насолоди літнім сонцем.

Все розглянуте вище актуально і доцільно щодо конструкцій з металу. Хоча і дерев’яні навіси в поєднанні з листами полікарбонату зустрічаються досить часто. Коштують вони дешевше, а термін їх служби поступається металевим аналогам. Але їх установка також не має особливих складнощів. Потрібно лише підійти до монтажу з розумом, бути уважним і не проявляти надмірну поспішність.

Основні переваги полікарбонату
Навіси з полікарбонату користуються сьогодні неймовірно високим попитом. Це міцний і надійний матеріал, а його гнучка основа відкриває додаткові можливості щодо формування навісів різних форм і розмірів.

Якщо ж говорити про переваги полікарбонату, то в першу чергу слід зазначити такі з них:

 • Безпроблемне використання на об’єктах будь-якого типу і призначення;
 • Органічне інтегрування у самих різних архітектурних стилях;
 • Максимальна прозорість основи для забезпечення природного освітлення;
 • Надійний захист від дощу, снігу та впливу ультрафіолету;
 • Незначна вага і відсутність потреби облаштування фундаменту при монтажі;
 • Невибагливість в експлуатуванні і абсолютно безпроблемне обслуговування;
 • Відмінні характеристики і тривалий період служби;
 • Демократичний цінник незалежно від товщини і конфігурації листа.

За рахунок своєї універсальності полікарбонат здатний доповнити будь-який архітектурний ансамбль в місті і за його межами. Візуально матеріал має певну схожість зі склом, але його міцність перебуває при цьому на більш високому рівні. Використання подібного полімерного пластику можливо протягом 10-15 років. А сам матеріал зберігає при цьому свої початкові характеристики і початкову естетичність протягом всього періоду експлуатування.

Аспекти розміщення

Виробники пропонують на вибір широкий асортимент листів полікарбонату в різному конструктивному виконанні. Відрізняється і декоративне оформлення матеріалу. Можна вибрати листи з прозорою або кольоровою основою для максимально вигідного і гармонійного доповнення будь-якого інтер’єру.

Полікарбонат не тільки відмінно поєднується з іншими будматеріалами. Використання цього матеріалу дозволяє облагородити навіть найбільш скромний фасад. Навіс з полікарбонату часто зустрічається сьогодні поруч з гаражем для машини. Він здатний надійно захистити ганок, дитячий майданчик, літню кухню або галявину. Використовується така конструкція для облаштування квітника, лоджії або в’їзної зони, а також для обслуговування будь-якого транспортного засобу за вибором власника.
Надійні і привабливі зовні навіси з полікарбонату незамінні при потребі захисту території від ультрафіолету або атмосферних опадів. Вони практично повністю пропускають денне світло, не захаращують простір і створюють відчуття комфорту. При цьому сам навіс може бути практично непомітним на загальному тлі або ж бути основним елементом наявної архітектурної композиції.

Асортимент і характеристики

Полікарбонат представлений сьогодні в таких варіаціях:

 • монолітний
 • стільниковий
 • профільований.

У кожному різновиді є не тільки свої особливості і переваги, але і слабкі сторони. Основа будь-якого навісу з полікарбонату може бути виконана з дерева або металу.

Якщо тент повинен мати візуальну схожість з конструкцією з силікатного скла, то без монолітних панелей не обійтися. При необхідності зведення максимально легкого будови можна скористатися стільниковим пластиком. Профільований полікарбонат є однією з різновидів монолітного матеріалу. Відмінність полягає в його структурі, яка в розрізі дуже нагадує гармошку.

Серед головних характеристик полікарбонату особливо виділяються такі:

 • товщина
 • пластичність і опірність стисненню
 • показник світопропускної здатності
 • рівень пожежної безпеки
 • колірна гамма основи.

Товщина використовуваних у будівництві листів становить 4-16 мм. Чим більше навантаження на основу, тим більшу товщину повинен мати полікарбонат. 4 мм достатньо для облаштування теплиць, парників або рекламних конструкцій. Універсальними вважаються панелі, які мають товщину 6-8 мм. Вони підходять для створення перегородок, дахів, вітражів і багато чого іншого. Для виготовлення різних вертикальних елементів потрібні листи товщиною 10 мм. Якщо ж необхідний монтаж масштабних конструкцій, то не обійтися без листів товщиною 16 мм.

При облаштуванні захисного покриття проведення розрахунків по навантаженнях є обов’язковим. Адже навіси з полікарбонату експлуатуються на протязі цілого року. Це висуває до них підвищені вимоги щодо опірності вітрових і снігових навантажень, а також температурних коливань, вологості і іншим негативним факторам. Якщо для закриття великопрольотної покрівлі використовуються листи невеликої товщини, то при облаштуванні обрешітки застосовують частіший крок окремих елементів конструкції.

При виборі полікарбонату варто приділити особливу увагу кольором листів і рівню їх світлопропускної здатності. Колірна палітра матеріалу представлена в широкому асортименті і практично не має ніяких обмежень. Кожен без проблем зможе підібрати матеріал, який максимально відповідає особистим перевагам, побажангям і потребам.

Для облаштування теплиці і зимового саду оптимально підходять червоні, жовті або коричневі панелі. Хоча і прозорі листи використовуються при цьому досить часто. А ось для зони відпочинку або басейну вони є не найкращим рішенням. Виною всьому відсутність захисту від променів ультрафіолету. На прибудинковій території найбільш часто зустрічаються блакитні, фіолетові, зелені або ж бірюзові листи. Хоча їх використання при облаштуванні торгівельних майданчиків категорично не рекомендовано. Адже при цьому буде істотно спотворене сприйняття натуральних кольорів. В цьому випадку розраховувати на активну купівлю овочів або фруктів точно не доведеться.

Види навісів з полікарбонату

Покрівлі такого типу можуть мати різне конструктивне виконання. Але найбільшу затребуваність при цьому мають такі з них:

 • арочні
 • каплевидного типу
 • купольні
 • увігнутої конфігурації
 • з одним або двома скатами
 • різниться і кількість рівнів.

Навіс може бути представлений в одно- або багаторівневому виконанні. Для виготовлення конструкцій з декількома рівнями потрібно більше матеріалу. Та й монтаж їх пов’язаний з великими труднощами. А вартість вище в порівнянні з однорівневими аналогами.

Найбільшу простоту мають однорівневі конструкції односхилого типу. Виглядають вони привабливо. Та й ціна у них прийнятна. Але важливо правильно розрахувати кут нахилу покрівлі для безперешкодного сходу води і снігу.
Модифікації з двома скатами мають найбільшу поширеність. Зовнішній вигляд у них краще, а функціональність не викликає нарікань. Скати можуть бути не тільки увігнутими або вигнутими, а й прямими.

Досить оригінально виглядають навіси в полукруглом або арковому виконанні. Вони не тільки гармонійно доповнюють практично будь-яку архітектуру, а й мають при цьому вельми непогану практичність. Немає проблем і з їх очищенням. Адже на такій поверхні сніг і вода практично не затримуються.

За рахунок купольної конструкції навісу можна істотно поліпшити фасад прилеглого об’єкта. Такі будови вважаються нестандартними, а перед їх монтажем слід максимально точно розрахувати всі можливі навантаження.

Нерідко використовуються навіси з полікарбонату і як маркіз. Конструкції мають розбірні виконання і прилаштовуються до будівель. Їх призначення при цьому обмежується тільки лише фантазією власника.

Надійність і безпека

При виборі навісу слід пам’ятати про підвищені вимоги до нього щодо надійності і безпеки. Уникнути більшості проблем дозволяє грамотний монтаж, який слід довіряти професіоналам.

На етапі проектування важливо врахувати всі можливі навантаження. Не слід скидати з рахунків і нормативний запас міцності. Особливу увагу при монтажі потрібно приділити стикуванню листів для формування монолітної основи. А при облаштуванні великих споруд під каркас слід заздалегідь підготувати фундамент.