Душ з полікарбонату – як зробити своїми руками

Душ з полікарбонату своїми руками

Без душової кабіни з полікарбонату досить проблематично уявити собі сьогодні практично будь-яку заміську ділянку. Душ є невід’ємним елементом комфорту. Він дозволяє не тільки швидко привести себе в порядок, але і підбадьорити, а також позбавити організм від гнітючого впливу літньої спеки. Для виготовлення кабін використовуються різні матеріали. Але саме душ з полікарбонату має у вітчизняних споживачів найбільшу затребуваність. І дивного в їх виборі нічого немає. Адже матеріал володіє унікальним поєднанням фізико-хімічних характеристик і експлуатаційних параметрів. Полікарбонат незамінний при облаштуванні самих різних будівель і будь-яких навісів. А серед головних його переваг особливо необхідно виділити такі:

 • незначну вагу
 • безпроблемна обробка і комфортний монтаж
 • гнучка основа листів будь-якої конфігурації
 • досить високі характеристики
 • тривале використання без будь-яких проблем при цьому
 • стійкість до впливу снігу і вологи
 • експлуатування в великому температурному діапазоні
 • естетичний і досить оригінальний зовнішній вигляд
 • розумний цінник, який може дозволити собі кожен бажаючий.

Але як облаштовується душова кабінка з полікарбонату своїми руками? Як поведе себе матеріал через кілька років після установки? Ці питання хвилюють сьогодні багатьох, хоча мають при цьому досить прості відповіді. Складнощів з установкою душа не виникне навіть у малодосвідченого будівельника. А сама конструкція прослужить своєму власникові протягом багатьох років. Потрібно лише відмовитися при будівництві від надмірної економії.

Але при виборі полікарбонату необхідно пам’ятати про його незначну опірності ультрафіолетовим променям. Хоча це твердження актуальне лише щодо чистого пластика. Використовувані в будівельній галузі панелі доповнюються спеціальною захисною плівкою і певними добавками. Їх наявність дозволяє практично повністю нейтралізувати ультрафіолет. А при виборі продукції відомого бренду переживати з приводу терміну служби покладених листів полікарбонату вже точно не доведеться.

Але не варто поспішати із закупівлею матеріалів і початком будівельних робіт. Адже незважаючи на всю простоту конструкції побудувати душ для дачі без попередніх розрахунків вельми проблематично. В першу чергу слід розібратися з такими аспектами:

 • місце розміщення споруди
 • конструкція душової кабіни
 • тип обраного бака для води
 • використовувані для каркаса матеріали
 • елементи кріплення і інші комплектуючі.

Лише після проведення ретельно продуманих підготовчих заходів можна переходити до установки душа. Такий підхід не тільки спростить подальший робочий процес, але і дозволить уникнути безлічі прикрих помилок.

Підбір матеріалів, підстави і місця розміщення душа

При виборі місця установки душового блоку потрібно взяти до уваги кілька чинників. Серед них:

 • Освітленість території. При природному прогріванні води в баку розміщувати конструкцію бажано із західного боку по відношенню до джерел можливої тіні. Це можуть бути дерева або будинок. В цьому випадку до вечора вода в душі прогріється до максимально комфортної температури.
 • Наявність комунікацій. Всі комунікації повинні мати мінімальну протяжність. Йдеться про магістралі для підведення чистої води і відведення відпрацьованих стоків.
 • Нюанси рельєфу. Не варто підшукувати місце для душа в низині. Адже в цьому випадку заболочування ділянки буде лише питанням часу. Вибір на користь рівного майданчика дозволить заощадити на матеріалах. Адже навіть при незначному перепаді основи без вирівнювання рівня землі не обійтися.

Особливу увагу слід приділити відведенню стічних вод. Для цього можна облаштувати дренаж або ж забезпечити безперешкодний стік води в відстійник (септик). Перший варіант більш простий в реалізації і пов’язаний з мінімальними витратами. Але він актуальний лише при рідкісному використанні душа. Другий варіант обійдеться дорожче і складніше в реалізації. Але вибір на його користь при активному використанні душа є виправданим і доцільним.

Вибір виду основи

Наявність фундаменту під душем з полікарбонату дозволяє виключити перекидання конструкції незалежно від інтенсивності вітрових навантажень. Облаштування фундаментної основи може бути проведено декількома способами. В першу чергу мова йде про зведення стовпчастого фундаменту. Він виконується із сталевих труб діаметром 100 мм, а також з шлакоблоку та цегли.

душ з полікарбонату фото 2Деякі майстри наполягають на зануренні в грунт дерев’яного бруса. Він доповнює каркас і надає йому велику міцність. Нерідко застосовуються для облаштування такого фундаменту гвинтові палі. Хоча обидва варіанти не позбавлені певних недоліків. При використанні бруса не варто розраховувати на високу надійність конструкції. А вибір на користь паль тягне за собою серйозні фінансові витрати.

Стовпчастий фундамент є оптимальним рішенням відразу у декількох аспектах. Перетин опор при цьому має становити 250х250 мм і більше. Їх заглиблення здійснюється на 300-400 мм, а над рівнем землі вони повинні підніматися приблизно на 150 мм.

Підбір матеріалу для каркаса

Основа дачного душа може бути виготовлена з дерева або металу. У деревини невисока вартість, а сам матеріал безпроблемний в обробці. Але сталевий каркас має більш високу міцність і надійність. Робота з металом вимагає наявності болгарки, шурупогвинта і зварювального агрегату. А при складанні дерев’яного каркаса цілком можна обійтися підручними інструментами, які є в кожному господарстві.

Перетин дерев’яних брусів для облаштування каркаса має становити 100х100 мм. Такий же матеріал необхідний для стійок і верхньої обв’язки за умови розміщення бака на 100-200 л. Якщо ємність має менший обсяг, то бруса 50х50 мм буде більш ніж достатньо.

При виборі на користь металопрокату можна обійтися профільними трубами квадратної форми або сталевими ріжками. Розмір полиць або профілю при цьому повинен складати близько 40-50 мм.

Вибір полікарбонату

Тривалість періоду експлуатування душової кабіни з полікарбонату безпосередньо залежить від якості використовуваного матеріалу. Причому економія при його придбанні позбавлена будь-якого сенсу. При виборі особливу увагу потрібно приділити товщині захисної прошарку, яка оберігає людину від негативного впливу променів ультрафіолету.

Важливо правильно підібрати товщину самих модулів. Найчастіше цілком вистачає листів товщиною 4 мм. Вони використовуються при облаштуванні теплиць. Можна вибрати монолітні полотна, але їх придбання обійдеться в досить значну суму. При виборі кольору підстави слід бути гранично уважним. Виробники реалізують найширший асортимент кольорової гами покриттів. Але не варто купувати сині, червоні або зелені листи. Виглядають вони досить привабливо, але не створюють при цьому комфортного освітлення. Перевагу краще віддати непрозорим панелям, які можуть затримувати до 80% сонячного світла. Бронзові або молочні листи є оптимальним рішенням.

Вибір бака для води

Обсяг бака вибирають з розрахунку 40 л води на 1 людину. Форма ємності і можливість нагріву води також мають значення. Більш вигідними є прямокутні моделі. Адже з їх допомогою можна додатково вирішити такі завдання:

 • зниження висоти конструкції душа
 • максимально рівномірне навантаження на всі несучі елементи
 • виконання баком функції даху при нестачі вільного простору.

бак для душа з полікарбонату фотоНе зайвим буде облаштування душа з підігрівом. Тепла вода в ньому доступна в будь-який час доби. Хоча в цьому випадку не обійтися без підключення до електромережі та облаштування заземлення. Не варто скидати з рахунків і значну вартість самої ємності з нагрівальним елементом всередині. Не обійтися і без періодичного обслуговування. А наявність електронних модулів здатне істотно знизити загальну надійність душової кабіни. Але якщо власник готовий до вирішення всіх супутніх труднощів, то душ з підігрівом стане справжньою прикрасою будь-якого заміського будинку.

Нюанси проектування

При облаштуванні будь-якої будівлі робота починається з підготовки ескізу або креслення. Душ з полікарбонату не є винятком. За допомогою ретельно проведених розрахунків можна максимально точно визначити обсяг необхідних для будівництва матеріалів.

Розрахувати висоту досить просто. Ідеальний розмір внутрішнього простору повинен складати близько 2,2 м. А ось визначити довжину складніше. Для створення комфортних умов при прийнятті душа досить площі 1х1 м. Варто пам’ятати і про роздягальні. Для неї також необхідна площа 1х1 м. Але при самостійному будівництві краще відштовхуватися від габаритів придбаного матеріалу. Адже покупка навіть одного зайвого листа може бути пов’язана з досить значними додатковими витратами.

Ширина типового модуля дорівнює 2,1 м. Саме на цей розмір і його половину слід звернути першочергову увагу. Якщо говорити про ідеальні зовнішні габарити, то мова йде про 1,05х2,18 м. При цьому кутові модулі та профілі, що примикають, не враховуються. А товщина листів становить 40 мм. У цьому випадку буде потрібно 3 листа полікарбонату. Можливе збільшення протилежних сторін на 1,05 м або всіх чотирьох сторін, але тільки на 0,52 м. Тут витрата матеріалу буде збільшена до 4 листів. При проведенні розрахунків на площі двері акцентувати увагу не потрібно. Полотно вже включено в загальні витрати матеріалу.

Немає особливого сенсу детально зупинятися на технології зведення душової кабіни і основні етапи роботи. Якщо немає ніякого будівельного досвіду, то краще довіритися професіоналам. Бригада майстрів виконає роботу в найкоротші терміни і без найменших претензій до її якості. Можна придбати готову конструкцію. Збирається вона досить просто, а сама збірка під силу кожному бажаючому.

Особливої складності зведення душового блоку з полікарбонату не становить. Для цього цілком вистачить мінімальних будівельних навичок. Готові конструкції мають досить привабливий зовнішній вигляд. А різноманітність доступних варіантів виконання дозволить кожному без проблем підібрати для себе найбільш підходящий тип душа.