Ефективний робочий простір
Сучасний ефективний робочий простір
Для підвищення продуктивності праці і максимальної концентрації співробітників на своїх робочих місцях ефективний робочий простір – ключовий інструмент. Впровадження базових критеріїв цієї системи не є витратним з фінансової сторони. Підприємства, де імплантована система ефективного простору, отримують швидкий і помітний результат.
Показники ефективного робочого простору
Оптимізація параметрів робочого простору дозволяє збільшувати фінансові показники організації за короткий період часу і позитивно впливає на стан здоров’я співробітників. Під робочим простором мають на увазі офісні приміщення, освітні, медичні та торговельні установи. Ефективність робочого простору залежить від таких показників:
- утримання приміщення;
- комунальні платежі;
- продуктивність праці співробітників.
Виконання цих параметрів дозволяє гранично корисно використовувати приміщення і отримувати достойний прибуток.
Згідно з проведеними в 2009 році дослідженнями «Зелений офіс», зручність офісного приміщення безпосередньо впливає на якість і ефективність виконуваних робіт. Для зручності офісного приміщення чимале значення має грамотна комплектація і правильне розміщення офісного робочого місця. Щоб ергономічно оснастити приміщення меблями, необхідно враховувати розмірні параметри площі, що облаштовується. За правилами ергономіки офісні меблі враховує:
- форму і параметри столів;
- кількість і тип ящиків і тумб;
- відстань між полицями;
- кількість і габарити шаф;
- додаткові атрибути;
- функціонал допоміжних механізмів.
Фактори, які забезпечують ефективну працездатність і високу результативність виконаної роботи розподіляються в такій послідовності:
- здоров’я співробітників;
- вентиляція навколишнього повітряного простору;
- температурний режим;
- рівень освітленості;
- зручність робочого місця;
- естетичні характеристики.
Базові критерії системи ефективного робочого простору
Система організації ефективного робочого простору має на увазі виконання п’яти основних принципів:
- Систематизація. Впорядковане робоче місце – основа всіх поліпшень. Сортування і видалення непотрібних елементів призводить до оптимізації робочого місця і до поліпшення безпеки та культури праці.
- Дотримання порядку. Необхідні предмети розташовуються в відведених і легкодоступних місцях.
- Чистота. Систематичне прибирання та дотримання чистоти забезпечує гігієнічні параметри і ідентифікацію проблем, які можуть виникнути при виконанні трудових обов’язків.
- Стандартизація робочих процесів. Цей етап передбачає розробку документів, письмово закріплюють найефективніші знайдені рішення оптимізації робочого простору, з використанням візуального контролю.
- Удосконалення. Дотримання порядку і дисципліни допомагає скорочувати потреби в необхідному оснащенні і максимально раціонально здійснювати робочий процес.
Параметрами для виміру ефективності простору, де співробітники показують виробничий результат, виступають кількісні та якісні показники кінцевого результату. В якості вимірювальних інструментів можуть використовуватися мобільні додатки: шумоміри, люксметри, термометри. Нормативні показники підвищують продуктивність праці на 8-11%.
Для обладнання та оснащення ефективного робочого простору з успіхом використовуються такі сучасні будівельні матеріали, як стільниковийі монолітний полікарбонат, який можна вигідно купити в Харкові в компанії “Сіті-С”.