Касети з алюмінієвих композитних панелей

Касети з алюмінієвих композитних панелей – це один з найпопулярніших матеріалів для обробки фасаду будівлі.

Коли мова йде про вентильований фасад, найчастіше мається на увазі система, зовнішньої, видимої частиною якої, як раз і є композитні касети. Вони, в свою чергу кріпляться до стіни за допомогою спеціальної монтажної підсистеми, а простір між стіною і касетами заповнюється утеплювачем.

Широка колірна гамма алюмінієвого композиту і легкість в обробці, дозволяють робити з нього композитні панелі практично будь-якої конфігурації – прямокутні, квадратні, округлі і т.д. Завдяки цьому, касети з алюмінієвих композитних панелей можна використовувати для облицювання самих різних архітектурних форм. При цьому покриття виходить без зазорів і стиків, а також має презентабельний зовнішній вигляд.

Переваги фасадних касет:

 • гарантійний термін експлуатації від 25 років
 • надійний захист поверхні стіни від атмосферних опадів
 • високий рівень пожежної безпеки
 • легкість фасадної системи
 • виготовлення на замовлення касет будь-якої форми і розміру
 • широка колірна гамма
 • легкість і швидкість монтажу
 • стійкість до зовнішніх механічних впливів
 • висока ступінь звукоізоляції
Касети з алюмінієвих композитних панелей

Способи монтажу композитних касет

Існує два способи кріплення касет з алюмінієвих композитних панелей – вільне кріплення і жорстке кріплення.

Найчастіше використовується метод вільного кріплення за допомогою профільної підсистеми. Так званий вентильований фасад. Цей спосіб передбачає рух касет уздовж несучих профілів. Касети кріпляться на санчата, які вільно ковзають по профілях. Завдяки цьому, при зміні геометрії касети під впливом температури, підвіска переміщує касету. Це кращий спосіб кріплення композитних касет, тому що він абсолютно виключає деформацію фасадної системи через розширення алюмінієвих касет. Однак, цей спосіб і найбільш дорогий, тому що з’являються витрати на підсистему і додаткові роботи по її монтажу.

Другий спосіб монтажу композитних касет – жорсткий. Він має на увазі кріплення касет до напрямних профілів заклепками або саморізами. Таким чином, касета міцно закріплена на фасаді, що виключає її рухливість. Недолік такого способу – деформація фасаду при розширенні касет під впливом температур.

Щоб уникнути подібних несприятливих наслідків, необхідно звертати увагу на такі технічні характеристика алюмінієвих касет, як коефіцієнт теплового розширення. У касет різної товщини і навіть різних виробників цей показник відрізняється. Має значення і розмір касет. Так, випробування показали, що чим більше касета, тим сильніше і складніше у неї буде проходити теплове розширення. Оптимальний розмір касети до 1,2 м2.

Щоб фасад з алюмінієвих композитних касет виглядав добре і довго зберігав свої властивості, важливо не тільки правильно розрахувати товщину і розмір касет, але і правильно підібрати підсистеми для фасаду.

Для вентильованого фасаду з композитних касет найчастіше використовують:

 • Оригінальну профільну систему
 • Алюмінієві профілі
 • Обрешітку з металевого куточка

Категорично не рекомендується використовувати в якості підсистеми CD і UD профілі. Тонкий метал профілів підконструкції – і вся несуча система легко піддається деформації і збільшує деформацію фасаду.

Можливо вас такоже зацікавіть

Алюмінієві композитні панелі

Підсистема вентильованого фасаду

Фасадне скління