Колони з композиту

Колони з композиту

При виготовленні колон з композитних матеріалів застосовуються різні способи. Якість виробів і їх характеристики залежать від мінімального радіусу вигину, вальцювання, інших параметрів. На ці нюанси потрібно звертати увагу, тому що вони впливають на кінцевий результат. Давайте розглянемо всі найважливіші моменти.

Суворі вимоги пред’являються до зовнішнього вигляду колон з композитних панелей:

  • тріщини на ребрах після вальцювання і відбортовки
  • розшарування колони після вальцювання.

На готових виробах не видно систем кріплення. Якісні колони з композиту не мають великих щілин на стиках композитних елементів. Також немає тріщин в місцях примикання виробів.

Виготовлення колон з композиту фото 1

Кріплення колон з композиту повинні бути надійними і практичними. Жорсткі вимоги обумовлені тим, що конструкції з композитних панелей повинні витримувати великі навантаження. Декор колон важливий, але він відходить на другий план.

Панелі, які виготовлені з алюмінію, характеризуються високою жорсткістю. Щоб плоский композитний лист отримав циліндричну форму, потрібно докласти зусиль. При вигині листа потрібно стежити, щоб його деформація відповідала встановленим критеріям.

Використання спеціальних вальцювальних верстатів

При виготовленні циліндричних колон з композитного матеріалу часто застосовується технологія прокатки листів на багатофункціональному устаткуванні. Для цього використовується 3-валова машина. Радіус вигину визначається діаметром використовуваних валків, а також тим, на якій відстані розташовуються валки.

Вальцювання композитних панелей проходить в кілька циклів, при яких панель прокочується вперед і назад. Після виконання всіх циклів збільшується деформація панелі. Обов’язкова умова зменшення напруги матеріалу – прикладання згинального зусилля. Це забезпечує можливість створення циліндричної форми профілю вигину. 3-валові машини успішно застосовуються для виготовлення полуколон і колон з композиту.

Кріплення композитних виробів

Кріплення готових виробів здійснюється із застосуванням таких способів, які використовуються при установці облицювальних касет. З використанням цих способів можна здійснити монтаж конструкцій з поверхнею будь-якої складності. Матеріал виготовлення основи може бути різним:

  • металева зварна стійка
  • бетонний стовп
  • труба з металу.

Кріплення конструкції здійснюється з використанням алюмінієвих настановних і регулюючих куточків. Регулювальні елементи закріплюються на саморіз, заклепку. Цей спосіб кріплення гарантує мінімальні розміри щілин при стикуванні.

Знизу колони з композиту повинні мати ребра жорсткості, тому що підстава буде піддаватися механічному впливу. Алюмінієвий профіль мінімізує наслідки удару. Для нижньої частини колони можна використовувати нержавіючу сталь.

При виготовленні колон високої якості застосовується високотехнологічне обладнання. При виробництві виробів зберігається пружність композитного матеріалу, в результаті чого здійснюється часткове розпрямлення.