Козирки з полікарбонату

Козирки з полікарбонату

Козирки з полікарбонату – елемент для захисту вхідних дверей, ганку.
Козирок з полікарбонату служить для поліпшення зовнішнього вигляду будівлі, захисту вхідних дверей. Ефективна захисна конструкція доповнить споруди, які побудовані в будь-яких архітектурних стилях. Виріб відображає прямі сонячні промені, за рахунок чого відбувається мінімізація теплового навантаження на фасад будівлі. В кінцевому результаті всередині будинку створюється комфортний мікроклімат. Козирок з полікарбонату виконує ще одну функцію – відведення дощової води від вхідних дверей і ганку. Дана конструкція запобігає підтоплення будівлі при сильних атмосферних опадах.

Козирок з полікарбонату характеризується як декоративними, так і практичними властивостями:

 • захист вхідних дверей від ультрафіолетового випромінювання і негативних погодних факторів (град, дощ, сніг, температурні перепади, вітер);
 • захист зовнішнього покриття дверей від вигорання, викликаного впливом прямих сонячних променів.

Важливі особливості полікарбонату

До складу цього пластичного матеріалу входять гранули, які попередньо проходять спеціальну обробку. Полікарбонат має різні колірні варіанти, неоднакову ступінь тонування. Стійкість до займання, відсутність небезпечних хімічних компонентів, висока світлопроникність, ударостійкість – головні характеристики пластичного матеріалу. До інших характеристик відноситься висока міцність, естетична привабливість, властивості самозатухания, довгий термін експлуатації. Козирок з полікарбонату, що встановлюється над ганком, виглядає легко і не захаращує фасад споруди.

Вимоги до захисних конструкцій

До полікарбонатного козирка, встановленого над ганком, пред’являється ряд вимог. Конструкція повинна відповідати таким параметрам:

 • оптимальні показники жорсткості;
 • правильне співвідношення розмірів з габаритами ґанку;
 • практичність в експлуатації;
 • можливість додаткової установки системи водовідливу.

Жорсткий козирок буде протистояти сильним поривам вітру, сніговому навалу і потокам води. Кований каркас, дерев’яні бруси, опорні стовпи, металеві куточки – все це забезпечить конструкції високу міцність.

Козирок повинен накривати вхідні двері, захищати ґанок в радіусі до півметра. Якщо потрібно збільшити розміри навісу, рекомендовано використовувати спеціальні опори.

Найбільш практичними в експлуатації вважаються арочні і шатрові форми полікарбонатних козирків. Альтернативні варіанти – двухскатна, односхила форма навісу.

Види навісів з полікарбонату

Фото козирків з полікарбонату на ґанок можна подивитися в Інтернеті. Такі конструкції бувають різних видів:

 • прямі;
 • зі спеціальним підзором;
 • односхилі, подвійні;
 • арочні;
 • купольні і кутові.

Прямі навісифіксуються до стіни будинку. З особливих характеристик слід виділити лаконічність, класичний дизайн конструкцій. Основа козирків – це монолітний лист полікарбонату.

Варіанти зі спеціальним підзором захищають будівлю від зовнішніх впливів. Такі конструкції підходять для прикріплення реклами, таблички з найменуванням фірми.

Односхилі і подвійні козирки мають характерні відмінності. Перший варіант сприяє тому, що на поверхні навісів не накопичується сніг. Для кріплення конструкції використовуються кронштейни. Подвійні козирки захищають двері і сходи, ці вироби більше підходять для приватних будинків, котеджів.

Навіси арочної форми– оптимальне рішення для банківських і офісних установ, промислових об’єктів. Встановлюючи такі конструкції, можна не турбуватися про захист ґанку, паркувального простору.

Купольні форми козирків завершують екстер’єр будівлі, сприяють зміцненню загального стилю оформлення. Як декоративні елементи використовуються красиві ковані вироби.

Кутові навіси з полікарбонату монтуються в кутку. Такі козирки над ґанком утримуються опорними стінами.

Навіс з полікарбонату своїми руками

Перед виготовленням конструкції з полікарбонату необхідно визначитися з формою і розмірами. Після виконання всіх потрібних вимірів можна приступати до створення креслення. Складаючи кошторис, потрібно враховувати вартість полікарбонату, ціну профілів, силіконових прокладок і спеціальних термошайб.

Для складання конструктивних елементів навісу підійде підлога або верстак. Елементи кріпляться гайками, болтами або за допомогою зварювання. Для нарізування листів знадобиться канцелярський ніж або пила. Для фіксації покриття на зовнішню сторону козирка використовується плівка. При наявності незакритих торців застосовується міцна алюмінієва стрічка.

Готовий виріб отримує високі експлуатаційні характеристики, привабливий вигляд. Для цього конструкцію покривають фарбою, додатково обробляють антисептиком. Також можна використовувати засіб, який запобігає процесам корозії. Дерев’яний каркас необхідно обробляти в обов’язковому порядку. Обробку виконують розчинами проти гниття, комах, запалення. Оригінальний кований декор створюють за допомогою зварювання, він добре доповнює полікарбонатну конструкцію.

Козирки з полікарбонату: їх переваги

Навіси з полікарбонату розміщуються над входом і доповнюють екстер’єр багатьох будівель, споруд. Такі захисні конструкції користуються підвищеним попитом, що обумовлено їх перевагами. Всі плюси козирків:

 • надійність, висока міцність;
 • безпека в експлуатації;
 • хороша світлопроникність;
 • невелика вага;
 • гарний зовнішній вигляд;
 • стійкість до негативних факторів навколишнього середовища;
 • не надто висока вартість;
 • різні колірні варіанти оформлення;
 • швидкий монтаж;
 • стійкість до гниття, процесам корозії;
 • збереження первинних параметрів при тривалій експлуатації;
 • різні форми і розміри;
 • простота у догляді.

Експлуатаційні характеристики захисних конструкцій з полікарбонату

Фото готового козирка з полікарбонату можна подивитися в Інтернеті. Конструкція має невелику вагу, тому її можна встановлювати без використання спецтехніки. Монтаж навісу здійснюється без залучення великої кількості людей.

Немає необхідності в спорудженні фундаменту, що дозволяє економити гроші. Хороша прозорість полікарбонату гарантує стабільне проникнення сонячного світла в денний час. Для виготовлення козирків використовується матеріал, товщина якого становить 6, 8 мм. Конструкції стійкі до мінусових і плюсових температур, адаптовані для експлуатації в різних погодних умовах.

З поверхні козирків потрібно час від часу прибирати вуличну пил. Такі прості дії допоможуть підтримувати навіси з полікарбонату в чистому стані. Щоб позбутися від пилу, можна використовувати воду зі шланга або звичайну м’яку ганчірку. Краще відмовитися від застосування агресивних миючих рідин, твердих щіток. Щоб конструкція довго зберігала свій презентабельний вигляд, не вкривалася мікротріщинами, необхідно правильно доглядати за нею.

Особливості вибору полікарбонату для козирка

Потрібно правильно визначитися з товщиною матеріалу, яка підбирається з урахуванням умов експлуатації навісу. Для навісів вибирають полікарбонат товщиною 4 мм, для дахів, козирків – 6-10 мм. Козирки над вікнами можуть бути оформлені в будь-якій кольоровій гамі, що дозволяє природному світлу вільно проникати в приміщення. З використанням цих конструкцій при необхідності можна створювати тінь.

Для козирків краще вибирати сертифікований полікарбонат, який має високу якість. За такої умови готова конструкція буде довго зберігати первинні характеристики, забезпечить будівлі захист від поганих погодних умов. Вироби не боятимуться загорянь, механічних пошкоджень.

Козирки арочної форми

Арочний козирок з полікарбонату – найпоширеніша захисна конструкція. Напівкругла форма сприяє тому, що сніг не накопичується на даху і не створює навантаження. Вода з арочного козирка стікає на 2 сторони, готовий виріб не боїться сильних поривів вітру. Козирок арочної форми – правильний вибір для захисту ґанку, автомобільної стоянки.

З декількох аркових конструкцій складаються каскадні системи. Такі системи виглядають оригінально, забезпечують швидке стікання води, а встановлюють їх над сходовими прольотами.

Етапи монтажу козирків

Для правильної установки козирків з полікарбонату необхідно дотримуватися певного алгоритму дій. Після створення проекту конструкції підбираються елементи кріплення. Потім розміщують лист полікарбонату щодо козирка і захисної плівки. Дуже важливо не допускати навантаження на матеріал при його скручуванні. Крок профілю з’єднань обов’язково відповідає комплектуючим, що дозволяє встановлювати надійне укриття. Для збільшення терміну експлуатації конструкції потрібно дотримуватися рекомендацій від виробника. Для установки готового виробу потрібні такі інструменти: циркулярна пила, шурупогвинт, дриль і ніж.

Від чого залежить вартість козирка?

Встановлюється точна ціна конструкції з полікарбонату з урахуванням кількох факторів. Підсумкова вартість залежить від розмірів, форми полікарбонатного козирка. Також враховується матеріал каркаса. Каркас буває дерев’яним, сталевим або алюмінієвим. Вартість конструкції збільшується, якщо вона доповнена кованими декоративними елементами. Велика розмаїтість виробів дозволяє всім замовникам вибрати оптимальний варіант за вартістю, по дизайнерським перевагам.

Козирок з полікарбонату, встановлений над входом, захищає будівлю від атмосферних опадів і виконує декоративні функції. Фасад будинку буде виглядати стильно, привабливо, естетично. Перевага конструкцій в тому, що з їх допомогою вхідні двері зберігають акуратний вигляд. Козирок надійно захищає двері від передчасного старіння, виникнення дефектів.