Металочерепиця фото

Металочерепиця – це популярний покрівельний матеріал, який являє собою листи, виготовлені з тонколистової сталі, алюмінію або міді (в залежності від кліматичних умов). Листи покриті спеціальним полімерним захисним шаром, який захищає їх від корозії і дрібних механічних пошкоджень. Для надання характерного профілю, схожого на кладку керамічної черепиці, металочерепицю піддають методом холодного тиску. Завдяки цьому властивості міцності металу залишаються на високому рівні.

Дах з металочерепиці виглядає дуже стильно і акуратно. Часом неспеціалісту важко її відрізнити від справжньої черепиці. Але вартість металочерепиці набагато нижче, що дає їй велику перевагу перед іншими покрівельними матеріалами. Завдяки тому, що листи металочерепиці монтуються внахлест, зменшується кількість стиків, а, отже, потенційно небезпечних місць протікання. Звичайно, чим простіше геометрія даху, тим надійніше і герметичнее вона буде. Але металочерепиця дозволяє робити даху будь-якої складності. Саме тому понад 70% сучасних приватних будинків покриті цим покрівельним матеріалом. Крім усього іншого, дах з якісної металочерепиці буде надійним захистом для будинку більше 50 років. Жоден інший покрівельний матеріал не гарантує такої довгої експлуатації.

Говорячи про якість черепиці, потрібно розуміти, що тут мова йде про дві складові – якість металу і якості покриття.

Якість металу визначається маркою стали, яка використовувалася для виробництва металочерепиці. Від якісної металочерепиці очікується хороша опірність до деформацій (особливо це важливо при монтажі) і збереження геометрії листа. За ці характеристики відповідає показник плинності, який у різних марок сталі – різний. Чим більше межа плинності, тим важче зігнути метал і більше його опірність до деформації.

Нижче наведені найпоширеніші марки стали, які використовуються для виробництва металочерепиці:

 • DX51D – Межа плинності не нормується. Це найдешевша марка сталі з якої виготовляють металочерепицю більшість заводів. Вона ж і сама м’яка.
 • S220GD – межа плинності 220
 • S250GD – межа плинності 250
 • S280GD – межа плинності 280

Звичайно, крім якісної сталі з високою межею плинності, важливо звертати увагу і на товщину листа сталі. Оптимальною вважається товщина 0,5 мм. Менша товщина, навіть при високому межі плинності стали, не дає необхідної пружності металу і може деформуватися при монтажі. А це веде вже до поганої стикуванні листів між собою, утворення щілин і зазорів, в які легко потрапляють опади і порушується цілісність конструкції.

Види покриття металочерепиці

Покриття металочерепиці – це ще один важливий елемент, який сильно впливає на якість металочерепиці. Здебільшого мова тут йде про полімерне покриття, але не можна не згадати також і оцинкування металу. Саме цинк захищає метал від корозії і продовжує термін його служби. Тому варто звернути увагу на те, щоб товщина цинкового покриття була достатньою. Вважається, що якісна металочерепиця містить від 100 до 275 г / м² цинку. Менша його кількість призводить до досить швидкого оголення металу і його корозії.

Полімерне покриття металочерепиці– це те, що ми бачимо в першу чергу. Саме це покриття визначає структуру і колір металочерепиці. Саме воно створює візуальний образ даху і відповідає за естетичне сприйняття. Але не тільки. Від полімерного покриття багато в чому залежить термін служби металочерепиці, її корозійна і атмосферна стійкість, а також стійкість до механічних пошкоджень і інші важливі характеристики.

Існують кілька основних видів полімерного покриття для металочерепиці.

 • Матовий поліестер (РЕМА)- зовні дуже нагадує натуральну черепицю. Володіє відмінною цветостойкость і стійкістю до механічних пошкоджень.
 • Покриття PVF2– гладка поверхня. Екологічне покриття з особливо стійким до вигорання кольором.
 • Пурал– гладка поверхня з невеликою шорсткістю. Універсальне покриття на поліуретановій основі. Стійкий до перепадів температур і впливу ультрафіолету. Спеціальний хімічний склад пурала додає металочерепиці особливу стійкість до механічних і хімічних впливів. Завдяки цьому металочерепиця з покриттям з пурала довго зберігає цілісність і колір.
 • Пурал мат (Pural matt) – має ті ж властивості, що і покриття пурал, але при цьому має гладку поверхню без шорсткостей.
 • Пурекс (Purex)– структурована поверхня. Має високу стійкість до корозії. Надає пластичність матеріалу і стійкий до механічного впливу.
 • Пластізол– тиснена поверхня, що імітує шкіру. Найтовстіша полімерне покриття (200 мкм).

Сталий до будь-яких механічних пошкоджень, але не переносить високих температур.

При виборі покриття для металочерепиці варто мати на увазі, що матове покриття зазвичай товщі глянцевого, відповідно, термін його експлуатації більше.

Порівняльна характеристика полімерних покриттів

Технічні характеристики Поліестер Матовий поліестер Пластизол Пурал PVDF
Поверхня гладка гладка тиснення гладка гладка
Товщина покрыття, мкм 25 35 200 50 27
Товщина шару грунтовки, мкм 5-8 5-8 5-8 5-8 5-8
Товщина захисного шару лаку (тильна сторона), мкм 12-15 12-15 12-15 12-15 12-15
Максимальна температура експлуатації, ° C 120 120 60-80 120 120
Мінімальна температура обробки, ° С -10 -10 +10 -15 -10
Мінімальний радіус вигину 3xt 3xt 0xt 1xt 1xt
Кольоростійкість **** **** *** **** ****
Стійкість до механічних пошкоджень *** *** ***** **** ****
корозійна стійкість *** **** ***** ***** ****
Атмосферостійкість *** **** ** **** *****
Як і будь-який будівельний і покрівельний матеріал, металочерепиця володіє своїми перевагами і недоліками. Ідеального матеріалу, на жаль, до сих пір не придумали. Тому, важливо уважно вивчити всі «за» і «проти» перед покупкою, тому що це покупка на найближчі півстоліття.

Переваги металочерепиці

 • Доступна ціна. Ціна покрівлі складається з ціни за матеріал + вартість транспортування + вартість монтажу. Ціна металочерепиці сама по собі невисока – від 8 $ за кв.м. Купити металочерепицю можна і дешевше (особливо, якщо це українські виробники). Вона не важка, зручно упакована, тому її транспортування обходиться не дорого. Також завдяки невеликій вазі металочерепиці, не створюється велике навантаження на кроквяну систему, отже, на ній теж можна заощадити. В сукупності, вартість даху з металочерепиці обходиться набагато дешевше інших видів покриттів.
 • Надійність і довговічність. Термін служби металочерепиці більше 50 років, з яких 10-15 років гарантійні. Так довго металочерепиця може прослужити завдяки тому, що вона зроблена з якісних матеріалів і відмінно захищена від корозії і атмосферних опадів.
 • Термостійкість. Металочерепиця стійка до перепадів температур. Вона не деформується і не втрачає своїх якісних характеристик.
 • Легкість монтажу. Легкі і міцні листи металочерепиці зручно і швидко монтувати. Також існує безліч додаткових комплектуючих, завдяки яким, можна також легко монтувати даху будь-якої складності.
 • Мала вага. Не секрет, що вага покрівлі відіграє величезну роль при розрахунку не тільки кроквяної системи, але і фундаменту і несучих стін. Використання металочерепиці, в якості покрівельного матеріалу, значно знижує навантаження на всю конструкцію будівлі. Вага 1кв.м. металочерепиці 4-5 кг. Це дає можливість заощадити на кроквяної системі і на транспортуванні.
 • Великий вибір профілю, кольору і фактур. Покрівля надає закінчений вигляд всій будівлі і багато в чому визначає його естетичну привабливість. Саме тому так важливо підібрати відповідний за кольором і структурі покрівельний матеріал. В цьому відношенні металочерепиці немає рівних. Великий вибір видів профілю, фактури поверхні і кольору дозволяє створювати дивовижні комбінації.

Але, як ми і говорили вище, металочерепиця має і деякі недоліки. Втім, не сам матеріал, як такої, а, скоріше, помилки при монтажі.

 • Гучність. Мається на увазі під час дощу або граду. Така проблема може виникати, якщо при монтажі недостатньо добре були стягнуті листи металочерепиці. Іншою причиною може бути недостатня товщина звукоізоляційного матеріалу.
 • Негерметичністьпокрівлі в місцях кріплення саморізами. Знову ж таки – це не проблема металочерепиці, а помилки при монтажі. Якщо при кріпленні Прежан саморіз, то ущільнювальна гумка тріскається. У таких випадках можливе протікання води.
 • Корозія. Відбувається це найчастіше з низькоякісної дешевої металочерепицею, рівень цинку в якій менше 275 г / м.кв. і яка була подряпана при транспортуванні або монтажі.
  Як видно, всі недоліки зводяться до помилок при монтажі та виборі дешевого і неякісного матеріалу. Якщо подумати про те, що дах ви робите на десятиліття, то, мабуть, не варто економити на якості матеріалу і кваліфікації монтажників.

Як вибрати металочерепицю

Розглянувши, що таке металочерепиця, які у неї переваги і недоліки, логічно підходимо до питання Як вибрати металочерепицю?
Як правило, варто звернути увагу на такі параметри:

• Форма рельєфу
• Товщина металу
• Тип покриття
• Гарантійний термін
• Колір
• Ціна

Форма хвилі, як і колір – це суто суб’єктивні переваги покупця, тому ніяких рекомендацій з цього приводу просто немає. Вибирайте те, що вам подобається.

Товщина металу – набагато більш важливий показник при виборі металочерепиці. Вище, ми вже описували з якої причини. Залишається тільки рекомендувати вибирати металочерепицю з товщиною металу 0,5 мм. І другий, важливий момент, на який варто звернути увагу – це якість оцинковки. Вибирайте матеріал, в якому кількість цинку не менше 200 г / м².

Вибираючи покриття – визначитеся з фактурою – матова або глянсова. Прийнято вважати, що матове покриття більш товсте і довговічне. Але показники ці незначні. Тут по більше частини теж справа смаку.
Більшість виробників дають гарантію на металочерепицю від 10 до 30 років. Металочерепиця Ruukki має термін гарантії 50 років. Буває і таке, що гарантія лише рік-два або відсутній зовсім. Пояснювати тут нічого. Таку металочерепицю ви купуєте на свій страх і ризик і претензії пред’являти буде нікому. Найчастіше це відноситься до китайських виробників.

Металочерепиця ціна в Харкові, як і в Україні, приблизно однакова і залежить тільки від виробника і якості матеріалу. Чим вище якість, тим, відповідно дорожче. Купити металочерепицю Ruukki в Харкові, з гарантійним терміном експлуатації 50 років можна приблизно за 8 $ м / кв.

Ну і останній важливий момент стосується не вибору металочерепиці, а вибору монтажної бригади. Як ми говорили вище, всі недоліки металочерепиці від її неправильного монтажу. Тому, навіть якщо ви купите найдорожчу і якісну металочерепицю, але вирішите заощадити на кваліфікації робітників, то сильно ризикуєте отримати в результаті не якісну покрівлю на 50 років, а постійний головний біль на півстоліття

Купити металочерепицю в Харкові

Компанія «Сіті-С» має великий досвід в продажах металочерепиці в Харкові і найближчих регіонах. Ми працюємо тільки з якісними матеріалами та перевіреними постачальниками. Наші менеджери професійно проконсультують вас при виборі покрівельних матеріалів, особливості вибору металочерепиці, допоможуть розрахувати необхідний обсяг.

Купуючи металочерепицю в компанії “Сіті-С” Ви можете бути впевнені в якості матеріалу, швидкості доставки і професійної консультації.

Якщо у Вас немає можливості самостійно забрати зі складу Ваше замовлення, ми оформимо для Вас доставку. Ми доставляємо замовлення по Харкову, Харківської області та інших регіонів України. Більш детально з умов доставки можете ознайомитися тут.