Монтаж фіброцементного сайдінгу

Основні принципи монтажу фіброцементного сайдингу в системі вентильованого фасаду.

До вертикальному брусу дерев’яної або металевої обрешітки фіброцементна дошка кріпиться внахлест. При ширині дерев’яного бруса 50 мм, рекомендована оптимальна відстань між вертикальним брусом 580 мм. Брус кріпиться до горизонтальної обрешітки.

Важливо пам’ятати, що підконструкція вентильованого фасаду повинна витримувати свою вагу, вагу матеріалу та вплив вітрового навантаження. Теплоізоляцію розміщують між горизонтальним брусом, на який монтується вертикальний брус.

Для кріплення горизонтального бруса до стіни використовують шурупи і дюбелі з нержавіючої сталі діаметром не менше 6 мм. Для стін з інших матеріалів використовуються анкерні болти.

За допомогою двох саморізів з самосвердлувальним кінцем і самозенкуючим капелюшком, вертикальний брус обрешітки кріпиться на горизонтальний (рис.1). Мінімальна ширина горизонтального бруса 50 мм, мінімальна товщина 30 мм.

Для ізоляції використовується мінеральна вата і гідроізоляційна плівка. Теплоізоляція кріпиться за допомогою тарілчастого дюбеля. Гідроізоляційна плівки кріпиться степлером на стику на бруіси підсистеми (на вертикальному брусі). Це необхідно для надійного захисту від атмосферних опадів.

Монтаж фіброцементного сайдингу рис.1

При вертикальному кріпленні бруса до стіни за допомогою сталевих регульованих кронштейнів (Рис.2, 3) теплоізоляційний шар кріпиться після монтажу кронштейнів.

Монтаж фіброцементного сайдингу рис.2
Монтаж фіброцементного сайдингу рис.3

Якщо підсистема для вентильованого фасаду робиться з дерев’яних брусів, він повинен бути попередньо висушеним, щоб уникнути деформації.

Існує кілька видів розкладки фіброцементної дошки:

  • пряма
  • шахматна (із зміщенням дошки)
  • вільна

Фіброцементна дошка монтується знизу вгору, з попередньою установкою стартової дерев’яної планки товщиною 10мм. та шириною 30мм. і перфорованим профілем. Мінімальний нахлест дошки (одна на іншу) – 30 мм. (Рис.5)

Монтаж фіброцементного сайдингу рис.4
Монтаж фіброцементного сайдингу рис.6

Схема використання профілів в вентильованому фасаді:

Монтаж фіброцементного сайдингу 5

Можливо вас такоже зацікавіть

Фіброцементні плити

Фіброцементний сайдинг

Підсистема вентильованого фасаду