Монтаж навісного вентильованого фасаду

Монтаж навісного вентильованого фасаду

Навісні вентильовані фасади – раціональне рішення для теплового захисту зовнішніх конструкцій будь-яких будівель і для декоративного оздоблення. Такі системи виводять зайву вологу, оптимально утримують тепло в холодний період року, дозволяють стінам «дихати». Це забезпечує підвищення експлуатаційних якостей, збільшення терміну служби. Будівлі з навісним вентильованим фасадом виглядають доглянуто, мають привабливий зовнішній вигляд.

Алгоритм монтажних робіт

Найменша похибка при установці вентильованого фасаду обертається серйозною помилкою – проникнення вітру і вологи, утворення «каналів холоду». Якщо знати всі основні особливості технології, то монтаж фасаду є не складним процесом. Для виконання робіт знадобляться основні та змінні матеріали. Кріпильний каркас, який представляє собою постійну основу для кріплення фасадних плиток, і направляючі елементи – основні матеріали. До змінним матеріалів відносять утеплювач (мінеральна вата) і вітрозахисну плівку. Вибір матеріалу залежить від фінансових можливостей і переваг замовника. Цінові параметри навісного вентильованого фасаду і технології настановних робіт безпосередньо залежать від вартості матеріалу.

При відсутності детального проекту робіт проводиться оцінка технічний стан фасаду і розрахунок граничного навантаження на стіну. Складається креслення, в якому зазначаються розмітки напрямних профілів на стіни фасаду, розташування кріплення кронштейнів. Виконуючи монтаж вентильованого фасаду, слід враховувати такі важливі технічні моменти:

  • вибір довжини кронштейнів визначається виходячи з товщини теплоізоляційного шару, висоти будівлі, стану гладкості стін
  • вентиляційний зазор між зовнішнім шаром утеплювача і облицювальним матеріалом необхідно передбачити не менше 20 мм (бажаний розмір – 40 мм)
  • при монтажі маяків і розміток фасаду необхідно дотримуватися осьова відстань кріпильних кронштейнів, вказане в кресленні
  • горизонтальна відстань між напрямними L- подібними профілями, визначається виходячи з розміру фасадних касет і плитки
  • кріплення кронштейнів відбувається за допомогою анкерів через термопрокладку
  • застосування кріпильних кронштейнів різної довжини дозволяє вирівняти нерівні місця стін
  • монтаж плит утеплювача пластмасовими дюбелями здійснюють знизу вгору
  • установка несучого профілю, здійснюється після закріплення кронштейнів і утеплювача.

Облицювання навісного вентильованого фасаду передбачає застосування касет – панелей з алюмінієвого композиту. Кріплення касет реалізовується двома способами – за допомогою зачепів (спеціальних кріпильних куточків), системи на ползунах. Монтаж з використанням зацепів передбачає можливість демонтажу окремої касети на готовому фасаді. При такому способі кріплення в фасадних швах можна бачити алюмінієві напрямні. Вада усувається фарбуванням в чорний колір. Роботи з монтажу із застосуванням системи кріплення на ползунах виконуються швидко і просто, без точних вимірів при установці підсистеми. Недолік – більш висока вартість.