Навіси з полікарбонату своїми руками

Навіси з полікарбонату своїми руками

Для професійного будівельника самостійне зведення навісу з полікарбонату на присадибній ділянці не становить особливих труднощів. Складніше новачкам, які не орієнтуються в тих чи інших аспектах. Хоча все навіси з полікарбонату мають абсолютно ідентичний принцип побудови. В першу чергу монтуються опори майбутньої конструкції. А для їх кріплення в землі використовується цементний розчин.

Далі встановлюється безпосередньо сам каркас. Причому прямий розміщується під певним нахилом, а напівкруглий має арочне виконання. На завершальному етапі укладаються і кріпляться листи полікарбонату. З цього матеріалу можна облаштовувати навіси найрізноманітнішого призначеного. Найчастіше мова йде про конструкції над ганком, а також про навісах, які закривають басейни і автомобілі.

Плюси полікарбонату і його недоліки

Полікарбонат по праву вважається універсальним матеріалом. Він з успіхом задіюється при зведенні різних конструкцій. А серед головних його переваг на максимально пильну увагу з боку покупців заслуговують такі:

 • незначну вагу і відсутність дискомфорту при роботі з матеріалом
 • високий показник світлопроникності і ефективний захист від ультрафіолету
 • хороша еластичність і відмінна опірність механічним навантаженням
 • стійкість до впливу вологи
 • абсолютна негорючість матеріалу
 • широкий вибір варіантів колірного оформлення. Проблем з вибором полікарбонату не буде в будь-якій ситуації
 • розумна і зовсім незатратна вартість незалежно від виду матеріалу
 • естетичний зовнішній вигляд і гармонійне поєднання з будь-якими іншими будматеріалами
 • гарантія Збереження тепла Всередині Будівлі за умови правильно підібраного кольору
 • безпроблемна обробка і простота використання при монтажі.

Але є і ряд певних недоліків. Серед них:

 • слабка опірність впливам хімічного характеру
 • можливе деформування за умови серйозного підвищення температури навколо
 • відсутність стійкості до появи подряпин і інших подібних дефектів
 • зниження впродовж експлуатування початкової міцності основи і погіршення світлопропускної здатності.

Підготовка та вибір оптимальної товщини листів полікарбонату

Для самостійного облаштування навісу з полікарбонату слід провести ретельну підготовчу роботу. Вона включає в себе ряд заходів, але найбільшу значимість має правильний підбір товщини матеріалу. Адже від цього безпосередньо залежить термін експлуатації готової конструкції. При правильному підборі товщини листи з легкістю витримують будь-яку зовнішню навантаження. Причому без деформування або руйнування при цьому.

Якщо ж товщина підібрана неправильно, то під вагою снігу в зимовий період листи можуть проломитися. Серйозність наслідків подібного обвалення не варто недооцінювати. При виборі товщини матеріалу в першу чергу враховуються погодні умови в конкретному регіоні. Адже чим більший обсяг снігу випадає, тим більш товстими повинні бути листи обраного полікарбонату.

Виробники пропонують сьогодні матеріал товщиною 4-12 мм. Але варто пам’ятати не тільки про товщину, але і про міцність формованого каркасу. Тут можна заощадити. Хоча облаштування підстави доведеться приділити особливу увагу. Але для зведення якісної і надійної споруди краще все ж взяти листи полікарбонату трохи більшої товщини.

Що треба враховувати при виборі габаритів і складанні креслення

Перед закупівлею матеріалів слід попередньо визначитися з їх необхідною кількістю. Неоціненну допомогу в цьому здатний надати грамотно підготовлений креслення, який містить в собі всі необхідні виміри і пропорції.

При виборі розміру варто звернути увагу на такі правила:

 • якщо необхідний навіс над ганком, то слід подбати про виступи по ширині з кожного боку від входу по 30 см. Цього вистачить для унеможливлення потрапляння дощової води на підлогу. Та й що проходять під навісом люди будуть захищені від вологи. Якщо говорити про оптимальну довжину навісу, то найчастіше вона дорівнює відстані між стіною і краєм останньої сходинки;
 • навіс над автомобілем за своїми розмірами повинен відповідати габаритам конкретного ТЗ. А до загального значення слід додати ще не менше 30 см з кожного боку;
 • навіс над басейном також повинен мати певний запас по довжині і ширині. Конструкція повинна бути трохи більше його самого.

Не потрібно забувати і про навантаження, що діє на навіс. Якщо відсутній досвід зведення конструкцій такого типу, то слід скористатися готовими таблицями з уже розрахованими навантаженнями. Такий крок дасть можливість уникнути найменших помилок при проектуванні і дозволить підготувати якісний проект.

Аспекти розрахунку необхідних матеріалів

Відповідно до підготовленим кресленням розраховується загальна кількість необхідних для побудови навісу матеріалів. Якщо планується зведення конструкції без арок і з шириною проходу 85 см, то відповідно до рекомендацій навіс повинен мати ширину 1,45 м (85 + 30 + 30 = 145 см). Довжина відповідає відстані між стіною і краєм нижньої сходинки. Якщо цей проміжок дорівнює 1 м, то і довжина навісу буде дорівнювати 1 м.

Для каркаса оптимально підходить профільна труба 25х25 мм. Опори краще виготовляти із сталевих труб діаметром 30-32 мм. Їх довжина повинна бути близько 2,5 м. Цього вистачить не тільки для оптимальної висоти навісу, але і для вкопування труб в землю приблизно на 0,5 м.

Також доведеться підготувати такі матеріали:

 • торцеві профілі для стикування
 • саморізи і прес-шайби
 • кріпильні модулі (куточки або будь-які інші);
 • цементний розчин для кріплення опор.