Обробка і рекомендації по монтажу Ondex

Способи обробки і практичні рекомендації по монтажу ПВХ Ondex для того, щоб конструкція була надійною і прослужила довгі роки.

Умови зберігання і експлуатації ПВХ Ondex

  • листи ПВХ зберігати на горизонтальній плоскій поверхні
  • не розміщувати листи на гарячі поверхні, такі як асфальт, бетон і ін.
  • не зберігати листи під відкритими сонячними променями
  • не складати один на одного вологі листи
  • висота стопки не повинна перевищувати 50 см
  • не допускати перегріву і намокання листів в стосі
  • уникати розміщення листів на нерівних поверхнях

Листи ПВХ Ondex рекомендується зберігати і перевозити на плоскій горизонтальній поверхні, виключаючи намокання і потрапляння прямих сонячних променів. Це допоможе уникнути утворення “білої іржі” і деформації листів. Найкраще накривати листи ПВХ світлим непрозорим матеріалом і захищати торці, складених в стопку листів.

При перевезенні листів – не скручувати їх. Перевозити в машині з тентом і розміром кузова не менше розмірів листа. Зберігати тільки під навісом.

ПВХ Ondex не вимагає якогось особливого догляду, крім простого чищення поверхні.

Способи обробки ПВХ Ondex

Листи ПВХ Ondex піддаються механічній обробці – різання й свердління.

Різка ПВХ Ondex

Для різання листів застосовується дискова пилка або ножівка з дрібними зубами. Неприпустимо використання пив імпульсного або ударної дії, щоб уникнути відколів і утворення тріщин. Під час різання, листи повинні бути добре зафіксовані.

Свердління ПВХ Ondex

Діаметр отворів повинен бути на 3-4 мм більше діаметру болта. Для свердління застосовуються звичайні свердла по металу. Єдиний нюанс – верхня і бокова поверхня свердла повинна бути оброблена мелкосетчатой нождачной папером, щоб свердла були трохи затуплені. Не зайвим буде також передбачити відведення стружки.

Важливі моменти!

У випадках використання ізоляційних або займистих матеріалів під листами ПВХ Ondex, несуча конструкція повинна бути пофарбована в білий колір.

Листи ПВХ Ondex повинні бути віддалені від джерел тепла, що перевищують 55 ° С (трубопроводи з гарячою водою, каміни і т.д.). У замкнутих просторах (домашні парники, теплиці, веранди і т.д.) необхідно забезпечити ефективний повітрообмін за рахунок природної або примусової вентиляції.

Рекомендації по монтажу

При монтажі пластика Ondex ® слід врахувати, що укладання листів проводиться внахлест з поздовжнім і поперечним перекриттям в напрямку проти вітрів і дощів.

При монтажі листів ПВХ Ondex необхідно стежити за маркуванням. Сторона листа з етикеткою УФ-захисту має бути зовні.

Величина можливого мінімального радіусу вигину листів залежить від форми хвилі. Щоб уникнути локального нагріву в місцях кріплення і деформації листів, необхідно створити робочу температуру від -40 +65 С.

Допустимо використовувати для цього примусову вентиляцію підпокрівельного простору. Однак монтаж варто робити тільки при плюсовій температурі для запобігання утворенню тріщин при ударах.

Листи ПВХ Ondex призначені для використання виключно в одношарових конструкціях. При монтажі вони не повинні накладатися на інші матеріали темного кольору.

Для кріплення пластику листи попередньо рассверливают і використовують саморізи з прогумованої шайбою і накладкою за формою профілю.

Листи свердлять після укладання на місце конічним свердлом діаметром на 3-4 мм більше діаметру гвинта для компенсації термічного розширення пластика.

Кріплення листів Ondex ® здійснюється внахлест з перекриттям хвиль (для профілю Greca – 2 хвилі, для профілю РВ – 1 хвиля) в поперечному напрямку і з перекриттям 0,1-0,2 м в поздовжньому напрямку.

Перекриття листів по довжіні ставити 200 мм.

Профільовані листи на фасаді кріпляться тільки в западини хвиль. Профільовані листи на даху кріпляться тільки в гребені хвиль з використанням спеціальних підкладок.

Листи повинні звисати мінімум на 50 мм в нижній прогин, але так, щоб відстань від звисає краю гортає найближчій осі кріплення не перевищувала 200 мм.

Підбір профілю і бічного перекриття залежить від ската покрівлі, відстані між опорами, функції покрівлі. Беручи до уваги перераховані вище параметри, потрібно підібрати такий тип профілю, який забезпечить вільний стік дощової води, уникаючи імовірності переливання води через гребінь хвилі, навіть в разі невеликого ската покрівлі.

Можливо вас такоже зацікавіть

Профільований полікарбонат

Стільниковий полікарбонат

Монолітній полікарбонат