Підвісні стелі “в тріщинку”

Підвісні стелі “в тріщинку”

Тріщинки на поверхні плит підвісної стелі не завжди означають дефект. У нашій статті мова піде про “правильні” тріщинки і червоточини, які не тільки не говорять про те, що стеля бракована, а, навпаки, наділяють йї особливими перевагами.

Еволюційний розвиток підвісних панелей вплинув на декоративне покриття, яке перетворилося в сучасну технологічну конструкцію. Виробники підвісних панелей подбали про те, щоб ці елементи мали параметри, що покращують акустику в приміщенні. В результаті така конструкція стелі стала корисною, а іноді і незамінною.

Щоб стельові плити отримали спеціальні параметри акустики, можна використовувати різні способи:

  • щільне або м’яке виробництво;
  • додаткове покриття на задній і фронтальний поверхні;
  • метод перфорації.

Пора переходити до “тріщин”.

Термін “фішурування” походить від англійського слова “fissure” (ущелина або тріщина). Спосіб “фішурування” застосовується при нанесенні на панель малюнка з тріщинами або “червоточинами”. Після виконання робіт не буде наскрізною перфорації, але присутні поглиблення без чіткого контуру. Ці поглиблення не мають певної спрямованості в малюнку.

За допомогою “фішурування” стельові панелі отримують додаткові якості звукопоглинання. Такі характеристики отримують плити стандартної щільності.

Особливості панелей з червоточинами

Підвісні стелі “в тріщинку” користуються великою популярністю, тому що їх вартість доступна. Недорогі стельові елементи мають високий коефіцієнт звукопоглинання.

Панелі Armstrong з “тріщинами-червоточинами”

Елементи FineFissured характеризуються високою вологостійкістю (95%). Товщина панелей складає 15 мм. Виробляються елементи в двох розмірах, з двома різновидами крайок. Кромка може бути прямою (Board), у вигляді сходинки (Tegular).

Стельові плити FineFissured вдало поєднують такі параметри акустики: звукоізоляція 34 Дб і звукопоглинання aw = 0,6. Ці плити стануть оптимальним варіантом для різних приміщень.

Плита Tatra має більше тріщин, ніж попередній товар. Частий малюнок червоточини знижує показник світловідбивання до 82%. Елемент отримав низький рівень вологостійкості.

Найпопулярніша фішурована панель називається Bajkal. Така стельова панель відноситься до продукції класу “економ”, має кромку Board.

Всі розглянуті панелі підходять для створення підвісних стель.