Полікарбонат для теплиць

Полікарбонат для теплиць

Високоякісний полікарбонат – найкращий матеріал для будівництва теплиць і парників, призначених для вирощування різних сільськогосподарських культур. Матеріал має хороші експлуатаційні характеристики, тому він витісняє з ринку скло, поліетиленову плівку. З використанням полікарбонату будівельникам вдається споруджувати довговічні теплиці, які володіють найоптимальнішими температурами і рівнем вологості.

Виробництво полікарбонатних листів бере початок з 60-х років XX століття. Основа матеріалу – спеціальні білі полімерні гранули, для отримання яких використовуються конденсації фенолу і ацетону з добавкою каталізаторів.

Полікарбонат для теплиць має високу світлопропускну здатність і ряд таких переваг:

 • висока міцність
 • мінімальна теплопровідність
 • стійкість до температурних коливань
 • простий монтаж
 • термопластичность
 • стійкість до впливу вологи, ультрафіолету
 • естетичний дизайн.

Конструкції з полікарбонату можуть прослужити до 20 років. Ця особливість дозволяє скоротити грошові витрати на організацію теплиць.

Полікарбонат для теплиць: види

Покупцям запропоновані різні типи матеріалу, які відрізняються технічними параметрами, розмірами і вагою. Види полікарбонату розрізняються залежно від структури листів. У продажу є стільниковий і монолітний полікарбонат для теплиць. Ці два різновиди матеріалу мають свої особливості щодо сфер застосування.

Монолітній полікарбонат

Монолітний матеріал у вигляді суцільних пластикових листів має товщину 1-12 мм. Пластикові листи мають схожі характеристики з силікатним склом. Монолітний полікарбонат вважається найміцнішим з усіх прозорих матеріалів. Міцність до ударів монолітних листів становить 20-21 кг / м2, тому їх можна використовувати в будівництві будинків, в машинобудуванні, виробництві меблів і електроніки.

Монолітні листи мають невелику масу (1,2 г / см3), характеризуються стійкістю до зовнішніх впливів. Підвищена прозорість (88%) робить цей матеріал не найкращим варіантом для будівництва теплиць. Здатність монолітного полікарбонату пропускати сонячні промені стає причиною опіків тепличних рослин. Матеріал не дуже добре утримує тепло, має високу ціну.

Стільниковий (пористий) полікарбонат

Пористий матеріал складається з 2 і більш полімерних листів, які пов’язані внутрішніми перегородками. Якщо подивитися на поперечний переріз, то можна побачити, що листи схожі на бджолині стільники. Ці стільники мають різну форму:

 • прямокутну
 • квадратну
 • шестикутну.

Прямокутна форма вважається найпоширенішою. Прямокутні панелі характеризуються високими показниками світлопропускання, підходять для облаштування оранжерей без штучного освітлення.

Листи квадратної форми відрізняються підвищеною міцністю, вважаються найкращим рішенням для будівництва середньонавантажених теплиць.

Стільникові листи шестикутної форми мають хороші характеристики міцності, низьку світлопропускну здатність. Цей матеріал підходить для будівництва теплиць, обладнаних штучним світлом.

У продажу є не тільки стандартні вироби, а й полегшені варіанти полікарбонату, які володіють тонкими ребрами. Така особливість матеріалу знижує його собівартість і дозволяє заощадити гроші на сировину, але погіршує експлуатаційні властивості полікарбонатних листів.

Який матеріал краще?

Будь-яка теплиця будується для забезпечення оптимальних умов для вирощування тепличних рослин. Якщо планується розведення великих обсягів рослин, то для цього використовуються значні площі теплиць. Для будівництва об’ємних конструкцій підходить матеріал з невеликою питомою вагою. Таким вимогам відповідають стільникові листи полікарбонату, які мають порожнисту структуру і меншу масу при однакових розмірах, товщині.

Стільниковий полікарбонат (як і монолітний матеріал) характеризується високою світлопроникністю, але розсіює сонячне світло більш рівномірно. Це сприяє тому, що тепличні культури ростуть без сонячних опіків. Повітря, що міститься всередині сот, забезпечує полікарбонату оптимальні теплоізоляційні характеристики. Пориста структура матеріалу робить листи досить гнучкими, тому їх встановлюють навіть на арочні тепличні конструкції.

Розміри

Товщина панелей для будівництва теплиць становить 4 мм. Такої товщини матеріалу вистачає для облаштування надійних і стійких споруд. Готова теплиця буде захищати культури від впливу поганих погодних факторів і від низьких температур. Використання полікарбонатних листів обходиться без застосування особливих пристосувань. Невелика вага панелей дозволяє самостійно споруджувати тепличні конструкції потрібної площі, висоти.

Полікарбонат для теплиць має стандартну товщину 2100 мм. Такі розміри впливають на те, що листи добре згинаються, а при необхідності плити можна розрізати. Також можна зводити тепличні конструкції будь-яких форм і розмірів. Будівельники повинні враховувати те, що панелі з малою питомою вагою встановлюються на невеликій відстані між опорами тепличної конструкції. Легкі полікарбонатні листи не такі стійкі до ударних навантажень, як товсті панелі.

Технічні характеристики матеріалу

Чотириміліметрові листи полікарбонату мають широку сферу використання. Пояснюється це тим, що недорогий і легкий матеріал може повністю замінити скло. Полікарбонат та скло мають майже однакові показники по светопропускной здатності. При ударах скляні конструкції просто розлітаються, а теплиці з полікарбонату тільки покриваються маленькими тріщинами, але зберігають первісну форму. Листи з невеликою товщиною добре витримують високі навантаження, це обумовлено відмінними технічними параметрами полікарбонату:

 • щільність матеріалу досягає 1,19 г / см3;
 • мінімальне водопоглинання – 37%;
 • теплопровідність матеріалу – 0,2 Вт / м2;
 • мінімальна міцність при розтягуванні – 600 кгс / см2;
 • мінімальна температура розм’якшення – 145 ° С;
 • пружність при розтягуванні – 20000 кгс / см2.

Листи стільникового полікарбонату: сфера їх використання

Полікарбонат для теплиць має підвищену міцність, різні розміри. Такі характеристики дозволяють використовувати матеріал для будівництва будь-яких світлопрозорих теплиць і конструкцій. Листи полікарбонату успішно застосовуються при зведенні оранжерей, парників, зимових садів, інших захисних конструкцій, призначених для вирощування декоративних або сільськогосподарських культур.

Листи стільникового полікарбонату використовуються не тільки при будівництві теплиць. Високі показники міцності і естетичний дизайн – головні причини повсюдного застосування полікарбонату. Матеріал стане незамінним при:

 • виконанні робіт по дизайну інтер’єру
 • виготовленні зовнішньої реклами;
 • виконанні архітектурних робіт (виготовлення фасадних конструкцій, навісів, спеціальних вставок в дах)
 • облаштуванні ландшафтного дизайну.

Використовуються листи полікарбонату в сфері світлотехніки, в області промисловості. Матеріал також застосовується в приватному домоволодінні, листи підходять для скління веранд і мансард, для влаштування альтанок і захисних козирків над дверима.

Теплоізоляційні характеристики

При виборі полікарбонату для теплиці слід звертати увагу на те, що стільникові листи вважаються хорошим теплоізолятором. Матеріал має високі теплоізоляційні властивості, що пояснюється його пористою структурою. Саме пориста структура дозволяє полікарбонату підтримувати в теплиці комфортний мікроклімат для отримання щедрого врожаю. Тепличні рослини не замерзають і не перегріваються, не піддаються хворобам, мають високу стійкість до впливу шкідливих мікроорганізмів.

Легкі панелі здатні краще утримувати тепло, ніж інші матеріали. Теплоізоляційні властивості полікарбонату на 30% вище, ніж аналогічні показники скла. Листи повноцінно виконують свою роботу при високих і низьких температурах (від -40 ° С до + 120 ° С). При морозній та спекотній погоді характеристики матеріалу залишаються незмінними, а готові тепличні конструкції служать роками.

Простий монтаж полікарбонату

Основа для конструкцій з полікарбонатних панелей – каркас з металевих труб або дерев’яних брусів. На збірку такої конструкції йде кілька годин часу. Великі розміри листів дозволяють накривати значні площі теплиць в кілька прийомів.

При зведенні зимової теплиці потрібно враховувати, що полікарбонат вимагає посиленого стрічкового фундаменту. Готову споруду можна експлуатувати в будь-який час року. Для будівництва весняної або літньої теплиці буде досить полегшеної основи з цегли або брусів.

Легка вага полікарбонатних панелей спрощує їх монтаж, а підйом листів на висоту обходиться без використання спецтехніки. Матеріал характеризується підвищеною гнучкістю, а листи приймають потрібну форму. Панелі можна використовувати при зведенні складних геометричних конструкцій.

Естетичний дизайн

Полікарбонат для теплиць представлений в різних кольорах, що дозволяє добитися високої привабливості будівлі. Конструкцію не доведеться розміщувати в непомітному місці присадибної ділянки, тому що готова теплиця виглядає естетично і оригінально. Споруда сподобається тим власникам дачних ділянок, які мріють отримати великий урожай і прикрасити прибудинкову територію.

Звичайний, посилений полікарбонат може мати будь-яке забарвлення. Захисне покриття панелей впливає на те, що вони не вигоряють на сонці, довго зберігають первинний вигляд. Для теплиць і парників краще вибирати прозорі варіанти панелей, які забезпечують максимальне пропускання сонячних променів.

Термін служби матеріалу

Будівлі з полікарбонату служать довше, ніж теплиці з інших матеріалів. Термін служби споруди із стільникового полікарбонату становить приблизно 20 років, а парники з поліетиленової плівки потрібно оновлювати щороку. Якщо для будівництва теплиці були обрані полікарбонатні панелі, то можна забути про пошкодження покриття.

Термін служби полікарбонату збільшують такі його характеристики:

 • стійкість до гниття, вологості, цвілевих грибків
 • стійкість до займання (листи тільки тліють при загорянні)
 • хороші показники щільності забезпечують матеріалу стійкість до розтріскування під вагою снігу, дощової води.

Світлопропускна здатність матеріалу

Стільниковий полікарбонат для теплиць добре пропускає природне світло і створює розсіяне освітлення. Панелі пропускають сонячні промені всередину теплиць практично без втрат. Рослини отримують максимум природного освітлення, що гарантує їм повноцінний ріст і правильний фотосинтез. Сонячні промені не нагрівають теплицю, не дають опіків декоративним і сільськогосподарським рослинам.

Якість світлопропускання матеріалу залежить від кольору, товщини листів. Світлопропускна здатність листів становить 50-82%. Хороші характеристики має прозорий матеріал, який конкурує зі склом.

Захист від УФ-променів

При виробництві листи полікарбонату покриваються захисною плівкою. Спеціальна захисна плівка оберігає матеріал від руйнування, ламкості. Якщо покриття немає, то панелі піддаються фотоелектричної деструкції, що стає причиною появи мікротріщин. Плівка захищає листи від мікротріщин, а також підвищує його стійкість до впливу УФ-променів.

При виробництві посиленого полікарбонату для теплиць листи доповнюються захисним шаром з одного боку. Обумовлено це тим, що зовнішня частина конструкцій підпадає під вплив ультрафіолету. Технологія соекструзії дозволяє виробникам полікарбонату виключити відділення плівки від заснування матеріалу.

Перед будівництвом тепличної конструкції рекомендується ознайомитися з інструкцією від виробника. Для додаткової інформації можна проконсультуватися з досвідченими фахівцями. Монтаж полікарбонату має характерні особливості.

Отримати потрібні розміри листів можна шляхом різання. Для різання плит використовують інструмент, призначений для робіт по дереву. Лист потрібно розрізати, відвернути захисну плівку і заклеїти лист стрічкою, торцевими профілями.

Укладаються плити при ухилі конструкції мінімум 10%. Панелі укладають так, щоб внутрішні ребра були паралельно ухилу.

Нижній край листа повинен трохи виступати за лінію прогону.

Для фіксації профілів підстави використовуються болти-саморізи. Кріпильні деталі розташовують на осьовій лінії.

Між листами полікарбонату мають у своєму розпорядженні спеціальні профілі-кришки. При укладанні деталей рекомендується переконатися в тому, що вони добре поєднуються з профілем підстави.