Рекомендації по склінню і монтажу монолітного полікарбонату

Скління і монтаж монолітного полікарбонату має деякі особливості, які необхідно враховувати, щоб конструкція була міцною і прослужила довгі роки.

Скління монолітним полікарбонатом

Основні навантаження, які відчувають огороджувальні конструкції, це

 • навантаження від власної ваги
 • вітрові та снігові навантаження
 • навантаження від впливу людей.

Залежно від величини цих показників, існують норми проектування для горизонтального і вертикального типу скління монолітним полікарбонатом.

Рами для листів монолітного полікарбонату можуть бути виготовлені з металу, металопластику та дерева. Глибина рами залежить від товщини листа, для пластику товщиною до 5 мм – 20 мм, понад 5 мм – 25-30 мм.

При розрахунку довжини рамних профілів необхідно враховувати коефіцієнт лінійного теплового розширення монолітного полікарбонату – 0,07 мм / м ° С. Виходячи з цієї величини, розраховується необхідний для установки листа зазор:

Для вуличних умов критичним фактором установки і подальшої ефективної експлуатації вертикального скління є вітрове навантаження на матеріал. Тому, для міцності конструкції слід вибирати товщину пластика в залежності від двох показників: величини боку аркуша (чим довше сторона, тим товщі потрібен пластик для його жорсткості) і характерного для регіону рівня вітрового навантаження.

При горизонтальному заскленні критичним фактором експлуатації є снігове навантаження. Розрахунок параметрів листів проводиться, виходячи з таких рекомендацій виробників панелей:

Відстань між центрами підтримують балок:

Рекомендації:

 • Співвідношення ширина / довжина відрізка монолітного полікарбонату можна варіювати від 1 / 1,5 до 1/3.
 • Використовуйте ущільнювальну стрічку для фіксації листа в рамі. В якості ущільнювача може використовуватися неопрен або силіконова гума, EPDM прокладки. Не можна використовувати прокладки з м’якого ПВХ і інших матеріалів, що містять пластифікатори.
 • По можливості використовуйте систему плоских профілів.
 • Монолітний полікарбонат встановлюється подібно склу на або в підтримуючу конструкцію, в якій лист буде закріплений за 4-ри кути, 3 сторони або за дві великі сторони.
 • Установка монолітного полікарбонату при вертикальному склінні не потребує хімічних сполук типу клею. Монтаж листів виконують за рахунок механічного з’єднання болтами, шурупами, профілями і т.д. «Сухий» метод більш чистий і дозволяє виконувати роботи великої площі скління.

При необхідності, можна використовувати герметик. Але слід використовувати герметики тих складів, які сумісні з екструдованим полікарбонатом.

Рекомендації по монтажу монолітного полікарбонату

Лист монолітного полікарбонату необхідно встановлювати аналогічно склу на опорну конструкцію, в якій лист буде підтримуватися або за всіма своїми краями (фіксація 4 сторін), або з 3 сторін, або з 2 довгих сторін, із застосуванням пазів для вставки скління або без них, і фіксацією до цієї опори за допомогою середників або профілів.
Лист монолітного полікарбонату може бути встановлений аналогічно склу за допомогою «мокрого» або «сухого» методу: нижче наводяться основні інструкції по установці. Використовуються також і інші варіації цих методів.

“Мокрий” метод

По всьому периметру рами вікна наноситься замазка, сумісна з листом, яка буде використана в якості основи для розміщення листа полікарбонату точно так же, як і в «мокрій» установці скла. Потім лист встановлюється в раму, залишаючи досить зазору на теплове розширення, після чого горбильок покривається тієї ж мастикою і встановлюється по периметру, прикріплений до рами вікна за допомогою фіксаторів. Потім на зовнішню і внутрішню сторону рами наноситься еластичний ущільнюючий склад (такий як силікон) для забезпечення герметичності вікна.

В альтернативному варіанті цього методу и в рамі, и в горбільку в якості базового шару вместо замазки використовують «сухі» гумові прокладки або роздільнікі, після чого наноситься останній шар сілікону по краях листа. «Мокрий» метод використовується в дерев’яних або металевих рамах, в звичайних вікнах або в конструкціях, призначених для складних умов експлуатації, таких як шумозахисні екрани. Цей метод в даний час втрачає свою популярність, і при установці все частіше вибирають «сухий» метод.

Рис.1. Типове «мокре» скління листа монолітного полікарбонату обмеженого розміру з використанням замазки, фіксаторами і силіконовим герметичним складом по зовнішній і внутрішній стороні вікна. На ілюстрації наведена дерев’яна рама. Розмір обмежений глибиною рами вікна.

Рис.2. Типове «мокре» скління листа монолітного полікарбонату обмеженого розміру з використанням гумових прокладок, фіксаторів, силіконовим герметичним складом по зовнішній і внутрішній стороні вікна. В ілюстрації наведена металева рама. Розмір обмежений глибиною рами вікна.

Рис.3. Типове «мокре» скління листа монолітного полікарбонату збільшеного розміру з використання роздільників з гуми або XPE-листа з обох сторін, фіксаторів і силіконовим герметичним складом по зовнішній стороні. Ілюстрація показує металеву конструкцію, призначену для експлуатації в складних умовах і великих громадських спорудах (стадіони, спортивні арени, шумозахисні екрани). Збільшений розмір листа у зв’язку зі збільшеною глибиною рами і сильною жорсткістю конструкції.

Рис.4. Типове скління з використанням простих металевих порожнистих прямокутних профілів і EPDM-гумових ущільнювачів.

H4 “Сухий” метод

Використовує тільки «механічні» кошти, такі як різні профілі і планки, виготовлені зазвичай з дерева, ПВХ і, в основному, з металу, включаючи звичайні прямі, вигнуті і прямокутні профілі, або спеціальні профілі з нержавіючої сталі або алюмінію з особливими ущільнювачами і прокладками .

У цьому методі не використовується хімічне зв’язування або клей-пасти. Установка, закріплення і герметизація здійснюється за рахунок використання різних фіксаторів або особливих механічних профілів, які забезпечують з’єднання елементів за допомогою засувок особливої конструкції, пружного матеріалу, гнучкості і т.д.

Водонепроникність і герметичність досягаються за рахунок ретельного проектування і використання відповідних матеріалів, жорстких профілів рам і різних гнучких гумових ущільнюючих прокладок.
У професійних колах вважається, що листи, встановлені по «сухому» методу, є більш «чистими» і елегантними. При правильному проектуванні вони функціональніщі, довговічніщі і міцніше листів, встановлених по іншому методу.

Такий метод дозволяє також використовувати масштабні проектні рішення, які були б неможливі або незручні при «мокрому» способі.

Основна ідея «сухої» системи скління, або вертикальної, або похилій («горизонтальної»), полягає в накладенні листа на еластичний EPDM-гумовий ущільнювач або аналогічну ущільнювальну стрічку, прикріплену до опорної конструкції, або профіль з ущільнювальними стрічками.

Лист лягає таким чином, щоб ці фіксатори твердо закріплювали його по всьому периметру і жорстко притискали зовнішні ущільнювачі до листу, що забезпечує герметичний захист від води і бруду.

Система повинна бути спроектована таким чином, щоб при проході цієї першої лінії захисту вода акумулювалася і стікала по внутрішніх каналах рами (друга лінія захисту), не потрапляючи на внутрішні ущільнювачі (остання лінія захисту). Це особливо важливо для засклених дахів і покриття, де висока ймовірність просочування води.

Подібні системи скління використовуються для засклених дахів і навісних стін по всьому світу, і в деяких з них може використовуватися суцільний полікарбонатний лист. Головною умовою для вибору будь-якого листа є глибина рами вікна, яка повинна забезпечувати, по крайній мірі, глибину в 15-20 мм плюс додатково 2-3 мм з кожного боку для теплового розширення.

Рис.5. Типове скління з комбінованим використанням дерев’яних і алюмінієвих профілів і відповідних EPDM-гумових ущільнювачів.


Рис.6. Типове скління з використанням профілів з високоміцної сталі, алюмінію і EPDM-гумових ущільнювачів.


Рис.7. Навісна стіна з алюмінієвими профілями і склом, в якій може використовуватися лист обмеженого розміру.


Рис.8. Засклений дах алюмінієвими профілями і склом, в якій може використовуватися лист обмеженого розміру.

Рекомендації по установці плоского і вигнутого листа монолітного полікарбонату

Глибина паза:
Глибина паза для установки листа плюс зазор для теплового розширення являють собою повну глибину, необхідну для установки листа. Глибина паза збільшується при збільшенні ширини листа. Глибина паза для установки листа монолітного полікарбонату більше глибини, необхідної для установки панелі зі скла, в зв’язку з підвищеною гнучкістю і еластичністю, які можуть привести до випадання листа при надмірному прогині.
Як правило, на кожні 300-400 мм довжини листа потрібно зазор в 1 мм. Половина цього зазору повинна бути залишена з обох сторін по ширині, повна глибина зазору з верхньої сторони листа і ніякого зазору з нижньої сторони.

Установка листа монолітного полікарбонату при частковому закріпленні:


Лист монолітного полікарбонату може бути закріплений з трьох боків, при цьому четверта (зазвичай верхня) сторона залишається вільною, або навіть тільки з двох сторін. Для таких варіантів у порівнянні з листом, що фіксується з чотирьох сторін, потрібні більш товсті і більш жорсткі панелі. Збільшення товщини листа визначається 2 параметрами: розмір панелі (особливо ширина) і очікувані максимальні вітрові навантаження. Такий метод зазвичай використовується у вертикальних установках (як правило, шумозахисні екрани).

Закріплення листа монолітного полікарбонату за допомогою болтів, гвинтів або заклепок,можливий, хоча і небажаний, варіант. Встановлюється в або на опорну конструкцію за допомогою болтів / гвинтів і заздалегідь просвердлених в листі PALSUN отворів більшого діаметру.

Рис.2. Типове «мокре» скління листа монолітного полікарбонату обмеженого розміру з використанням гумових прокладок, фіксаторів, силіконовим герметичним складом по зовнішній і внутрішній стороні вікна. В ілюстрації наведена металева рама. Розмір обмежений глибиною рами вікна.

 • Отвори повинні бути на 2 мм більше діаметру використовуваних болтів або гвинтів для забезпечення теплового розширення.
 • Кожен болт / гвинт повинен мати 30-40мм шайбу з жорсткого металу (нержавіюча сталь / алюміній) і EPDM-гумове ущільнююче кільце підходящої форми під головкою болта в верхній частині панелі для розподілу тиску болта на навколишнє площа (рис.9).

Рис.9. Установка листа за допомогою
болтів, шайб і тонких EPDM-гумових ущільнюючих кілець.

 • Затягувати болт необхідно обережно і акуратно, щоб уникнути надмірного тиску на лист і деформації ущільнюючого кільця. При будь-яких обставинах використовувати пневматичний ключ категорично заборонено!
 • Отвори для болтів / гвинтів повинні завжди розташовуватися від краю листа на відстані в 2,5 рази більшому діаметру болта / гвинта, але не менше 12 мм.
 • Замість закріплення листа за допомогою болтів і шайб діаметром більшого розміру рекомендується використовувати болти, що розподіляють тиск притиски і EPDM-гумові ущільнюючі кільця (рис.10).

Рис. 10. Типовий лист в шумозахисному
екрані з використанням потужних,
притисків, що розподіляють тиск,
фіксуються за допомогою болтів.

 • Закріплення листа за допомогою болта / гвинтів, як правило, має використовуватися в проектах, де сила закріплення важливіше зовнішнього вигляду, або у випадках, коли притиски можуть перешкодити відведення дощової води (галереї, засклені дахи, в яких лист зігнутий під малим кутом (рис. 11).

Рис.11. Високоякісна потужна конструкція в окремими болтами і шайбами, закріпленими в даху в змінним кутом і рамами з не глибоким пазом (використовується в даху нового Олімпійського стадіону Афіни, 2004)

Безпечний лист монолітного полікарбонату в прозорих шумозахисних екранах

В якості опорних конструкцій в таких екранах, які ставляться біля галасливих доріг і шосе, навколо і всередині спортивних арен і стадіонів, і інших подібних гучних місцях, зазвичай використовуються потужні рами, розраховані на можливі удари від автомобілів або некерованої юрби. Такі рами найчастіше виробляються з потужних сталевих конструкцій з захистом від впливу навколишнього середовища, відповідно до наведених нижче подробиць.

Умовні позначення:
W (чистая ширина листа) < 2050 мм.; h1(базова висота стіни) відповідно до проекту; h2 (чистая довжина листа) < 6000 мм.; 1. Бетона стіна; 2. Вертикальний блок; 3. Сторона джерела шуму; 4. Сторона зниження шуму; 5. Підтримка і притиск верхньої частини; 6. Підтримка і притиск нижньої частині; 7. Шумозахисний лист MКП; 8. Ущільнювач; 9. Болт і гайка кріплення (або саморіз); 10А. Прокладка з EPDM (або іншого відповідного матеріалу); 10F. Нижній опорний брус з металу; 11А. Пластмасова пробка для отвору; 11F. Прокладка з EPDM для нижньої сторони; 12А. Гніздо для закріплення; 12F. Сталева арматура в бетонній стіні бази

Рис.12а. Верхня, нижня і бічна сторона в поперечному розрізі, підтримка за допомогою полого прямокутного профілю і притиску з прокладкою

Рис.12b. вертикальний поперечний
розріз середньої частини, підтримка за допомогою
полого прямокутного профілю і притиску

Рис.12с. вертикальний поперечний
розріз середньої частини, підтримка за допомогою
полого прямокутного профілю і спеціально
виготовленого притиску

Рис.12d.
Вертикальний розріз стандартної середньої частини (В), притиски закріплені болтами з тильного боку

Рис.12e,f:
Вертикальний розріз
верхньої, нижньої (і бічної) сторони (А), стандартні профілі і притиски, закріплені болтами з тильного боку.

Рис.12h,i:
Типовий сегмент фасаду і вертикальний розріз прозорого листа в шумозахисному екрані.

Рис.12g.
Вертикальний розріз середньої частини INP / HEB, притиски закріплені болтами.

Листи монолітного полікарбонату у всіх своїх варіантах є чудовий матеріал для різного скління і світлопроникного облицювання. Лист прослужить багато років за умови ретельного проектування і впровадження відповідно до вказівок Виробника, його рекомендаціями і інструкціями щодо установки.

Ігнорування вказівок і рекомендацій Виробника і неуважне або недбале виконання інструкцій щодо установки може привести до дефектів, поломок, руйнування листа і значного зниження світлопроникних характеристик листа.

Товщина листа монолітного полікарбонату буде визначена відповідно до типу скління, опорним каркасом, розміром панелі і місцевих вимог до навантажень вітру / снігу та / або спеціальних людських чинників (натиск натовпу, вандалізм або насильство), як було зазначено в цій інструкції.

Запобігання механічних пошкоджень: звичайний лист монолітного полікарбонату м’якше скла і більш ударостійкий.
Поверхня листа може бути пошкоджена від ударів, механічних пошкоджень, абразивних та поліруючих матеріалів, засобів для чищення інструментів і матеріалів, в тому числі і хімічно нейтральними по відношенню до полікарбонатних листів.

Показано 1-12 из 19 результатів

Можливо вас такоже зацікавіть

Профілі для полікарбонату

Фасадне скління

Монолітній полікарбонат