Рекомендації по установці підвісних стель

На сьогоднішній день підвісні стелі – це оптимальний оздоблювальний матеріал. Існують певні правила, які обов’язково потрібно враховувати при монтажі конструкцій. Особливої уваги заслуговує суворе дотримання температурного режиму. Перед процесом монтажу підвісна стеля повинен “вистоятися”, повністю прийняти температуру приміщення. Залишають оздоблювальні матеріали в приміщенні мінімум на 24 години. Кімната, в якій встановлюється стелю, повинна бути опалювальної, сухий, із заскленими вікнами.

Монтаж підвісної стелі бажано здійснювати в два етапи. На першому етапі фахівці монтують сам каркас, а на другому – переходять до установки плит. Рекомендується вибирати матеріал одного виробника, так як є ймовірність, що плити різних компаній-виробників не будуть стикуватися між собою.

Які потрібні інструменти?

Монтаж підвісної стелі буде неможливим без спеціальних інструментів. В процесі монтажу знадобляться такі прості інструменти:

  • гострий ніж
  • молоток
  • рулетка
  • будівельний рівень
  • пасатижі
  • мотузка
  • ножиці.

Додатково знадобиться крейда або олівець. Для захисту тіла потрібно придбати спеціальні окуляри і робочі рукавички. Плити мають в складі скловолокно, частинки якого при роботі можуть потрапляти на рогівку ока. В результаті цього з’являється сильна алергічна реакція. Якщо частинки скловолокна все-таки потрапили, то ця ділянка тіла слід промити водою з милом.

Після установки підвісних стель необхідно добре вимити руки, випрати одяг окремо від інших речей. Такі дії спрямовані на усунення частинок скловолокна.

Основні елементи

Підвісна конструкція складається з таких елементів: набір плит, проміжні напрямні, пристінний плінтус, основні напрямні, підвіс. Основні підвіси потрібно прикріпити на стику з проміжними елементами. Додаткові елементи кріплять біля світильників, на стиках основних напрямних. Основні напрямні розміщуються з урахуванням плану приміщення. Майстер повинен простежити, щоб напрямні з’єднувалися під прямим кутом.

Проміжні напрямні викладаються на потрібній відстані від основних. Плити, прилеглі до стін, підрізають під розмір, а потім починають монтаж.

Догляд за підвісними стелями можна назвати складним. Досить періодично очищати їх від пилу за допомогою гумки для олівця або м’якої кисті. Такі процедури проводять у міру забруднення поверхні підвісних стель.