Що таке полікарбонат? Який він буває і де застосовується?

Навіть ті, хто не має ніякого відношення до будівництва, напевно щось чули про полікарбонат. І вже точно кожен його бачив. Гарний навіс або козирок над входом, зручні та оригінальні альтанки, огорожі, зупинки, вітрини і, звичайно, теплиці. Все це може бути виготовлено з полікарбонату.

Що таке полікарбонат? Який він буває і де застосовується? Відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті.

Цей дивовижний матеріал, по суті своїй – пластик. І, як всякий пластик, проводиться методом екстузіі або лиття з гранул. Відмінність цього пластика від інших – його прозорість.

Звичайно, для різних конструкцій необхідний різний полікарбонат – по товщині, властивостям і кольорам. Найпопулярнішими є монолітний і стільниковий полікарбонат. Вони мають різний вигляд, але схожі багатьма властивостями.

Монолітній полікарбонат

Монолітний полікарбонат – це великі листи пластику різної товщини. Найтонший лист монолітного полікарбонату товщиною всього 1,5 мм. Найтовстіша – 10 мм. Монолітний полікарбонат може бути прозорим, матовим і непрозорим. Існує досить багато квітів монолітного полікарбонату, так що кожен може підібрати найбільш підходящий для себе. Найчастіше монолітний полікарбонат застосовується там, де необхідна більш міцна заміна склу. Тут все очевидно – монолітний полікарбонат в 200 разів міцніше скла і при цьому в 16 разів легше. Він не б’ється, утворюючи осколки, відмінно поглинає шум і ультрафіолет, витримує як високі, так і низькі температури не деформуючись. Крім того, монолітний полікарбонат займається тільки при температурі + 570 ℃. Тобто він практично не горючий. А це важливий аргумент при використанні цього матеріалу в житловому будівництві.

що таке полікарбонат фото
Застосування монолітного полікарбонату
Козирок з монолітного полікарбонату

Стільниковий полікарбонат

Стільниковий полікарбонат зовні дуже не схожий на монолітний. Він має зовсім іншу структуру, зовні нагадуючи стільники. Звідси, власне, і назва. По суті, стільниковий полікарбонат – це кілька тонких листів пластику, з’єднані між собою перемичками. Вони ж служать ребрами жорсткості, надаючи стільниковому полікарбонату необхідну міцність. Чим більше таких ребер, тим міцніше лист полікарбонату.

Така ячеистая конструкція стільникового полікарбонату наділяє лист особливими властивостями – легкістю, гнучкістю, пружністю і міцністю. Завдяки порожнечам в осередках, стільниковий полікарбонат відмінно зберігає тепло. Саме тому теплиці із стільникового полікарбонатутакі популярні.

Якісний полікарбонат здатний прослужити до 50 років. Це чималий термін для будь-якого будівельного матеріалу.

Що таке стільниковий полікарбонат
Навіс із стільникового полікарбонату
Теплиця з стільникового полікарбонату

Застосування полікарбонату

Застосування стільникового або монолітного полікарбонату в тій чи іншій конструкції, звичайно, залежить від призначення самої конструкції. Обидва види полікарбонату мають відмінні експлуатаційні характеристики і властивості, тому так широко застосовуються повсюдно.

Великою перевагою також є доступна вартість полікарбонату. Хоча монолітний полікарбонат дорожче стільникового, але все ж його вартість залишається цілком доступною.

Тепер ви знаєте, що таке полікарбонат, який він буває і де застосовується. Якщо ви зважилися використовувати полікарбонат в своїй конструкції і шукайте надійного продавця, то компанія “Сіті-С” то, що вам потрібно. На нашому сайті ви знайдете стільниковий і монолітний полікарбонат різних виробників, отримаєте професійну консультацію щодо вибору і кращі ціни в регіоні.