Технічні характеристики стельових плит

При виборі стельових плит необхідно звернути особливу увагу на їх технічні характеристики. Це такі важливі показники:

  • коефіцієнт звукопоглинання
  • вологостійкість
  • звукоізоляція
  • теплопровідність
  • світловідображення
  • характеристики пожежної безпеки.

Під технічною характеристикою зрозуміло опис характерних властивостей для певного продукту. Після вивчення технічних показників можна отримати всю необхідну інформацію щодо застосування, експлуатації стельових систем.

Панелі стельові отримали великий список характеристик, які можна назвати функціональними. Основні показники безпосередньо відображають всі властивості і якості стельових систем. Якщо ви будете знати ці характеристики, то можете вибрати найоптимальніший варіант плит для приміщення.

Підвісна стеля виконує основну функцію, створює в житловому і іншому приміщенні акустичний комфорт. Тому особливу увагу слід звертати на коефіцієнт звукопоглинання (αw).

Акустичні параметри стель

Звукопоглинання – це трансформація звукової в теплову енергію за допомогою тертя. Така трансформація здійснюється при проходженні через речовину, при зіткненні з ним або в разі появи повітряного резонансу.

Показники коефіцієнта αw складають від 0,00 до 1,00. У будь-якому випадку показник округлюється до кратності 0,05.

Існує європейська класифікація, в якій вказані класи A, B, C, D, E. За цією класифікацією найкращим вважається клас «А», а найгіршим – «Е». Пористий матеріал має кращі показники по звукопоглинанню.

Звукоізоляція

Це другий важливий показник стельових панелей. Звукоізоляція – розподіл звуку, який передається через конструктивні матеріали або просто по повітрю. Звукоізоляція знімає рівень шуму, перешкоджає поширенню звукових хвиль.

Панелі із середньою щільністю не тільки перешкоджають проходженню шумів ззовні. З використанням таких плит можна підвищити якість звуку всередині будь-якого приміщення.

Вибирати акустичні стелі слід тоді, коли необхідно знизити рівень шуму в кімнаті. Акустичні стелі допомагають отримати оптимальне співвідношення між звукоізоляцією і високими показниками звукопоглинання. Це необхідно для того, щоб послабити або посилити розбірливість мови (найважливіша роль відводиться призначенню приміщення).

Світловідображення

Показники світловідбивання впливають не тільки на економію електроенергії, але і на експлуатацію стельової системи. Світловідображення – здатність поверхні відбивати світло. Цей коефіцієнт визначає, яку кількість падаючого світла відбивається від поверхні. Показник фіксується в процентах (%).

У освітленості будь-якого приміщення світловідображення поверхні відіграє важливу роль. Світловідображення поверхонь підлоги і стелі має безпосередній вплив на продуктивність праці, зручність робочого місця.

Стельові системи з високим рівнем світловідбивання можуть посилити переваги непрямого освітлення. В результаті освітлення стає однорідним, а приблизно 90% світла повертається назад в приміщення. Ви зможете заощадити 20% при оплаті за електроенергію. Економія електроенергії по всій будівлі сягатиме 11%.

Вологостійкість

Під вологостійкість зрозуміло ступінь опірності виробів і матеріалів прямому впливу води. При цьому матеріали не втрачають своїх основних якостей. Якщо розглядати стельові плити, то багато що залежить від їх вологостійкості. Стельові плити повинні функціонувати без провисання навіть при високій вологості повітря. Коефіцієнт вологостійкості виражається у відсотках.

У приміщеннях з температурою 15-35° C відносна вологість повітря не повинна перевищувати 70% RH. Такі умови вважаються оптимальними для експлуатації стельових плит.

Якщо вологість і температура вище стандартних значень, то є сенс придбати стельові плити з вологостійкість до 100% RH.

Теплопровідність

Саме теплопровідність допомагає зберігати енергію з використанням стелі. Фізики кажуть, що теплопровідність – здатність тіла проводити тепло W / mK, де W позначає вати (Вт), K – кельвін, а m – метри. Підвісна стеля відіграє одну з основних ролей при збереженні тепла в будь-якому приміщенні.

Теплопровідність підвісних систем – це їх здатність бути перешкодою для передачі тепла. Теплоізоляція краще при низьких показниках теплообміну. Теплопровідність визначає ефективність підвісної стелі при економії енергії, яка необхідна для обігріву приміщення.

Стелі-фрагменти задіють усі поверхні, але знаходяться «самі по собі» і не виконують функції нагрівальних елементів. У характеристиках таких стель теплопровідність не вказується.

Пожежна безпека

Вогнестійкість відображає здатність конструкцій і матеріалів стримувати поширення вогню, зберігати первинні експлуатаційні якості при пожежі. Пожежна безпека стельових панелей має такі показники:

R – втрата несучої здатності конструкції;
E – втрата цілісності конструкції;
E – Втрата цілісності конструкції;
I – втрата теплоізолювальної здатності;
D – поява палаючих крапель.

Букви доповнюються цифрами, які позначають час захисту стельових плит від вогню. В системі підвісної стелі високоякісні панелі служать своєрідним захистом при виникненні пожежі в приміщенні.