Тераса из поликарбонату

Тераса из поликарбонату

Власники особняків і дач намагаються облаштувати заміське житло з максимальним комфортом. Якщо територія ділянки дозволяє, можна спорудити такі функціональні прибудови: баню, гараж, альтанку, веранду, басейн. До будинку можна прибудувати терасу з полікарбонату, яка стане ідеальним місцем для сімейного відпочинку. Тераса з полікарбонату підійде для посиденьок з друзями, а ще така прибудова збільшить площу будівлі. На облаштування тераси не буде потрібно великих грошових і часових витрат.

Полікарбонат – це синтетичний полімерний матеріал. Виготовляють полікарбонат з полімерних гранул, які пропускають через спеціальні екструдери. Є 2 види полікарбонату:

 • монолітний;
 • стільниковий.

Перший вид характеризується гладкою структурою, прозорістю. За зовнішнім виглядом монолітний матеріал має схожість з силікатним склом.

Другий вид – пустотілі пластини з комірчастою структурою. Багатошарові пластикові осередку бувають у формі прямокутників, трикутників.

Про достоїнства, недоліки

У будівництві найчастіше застосовують високоміцний полікарбонат з сотами. Можна використовувати одношарові і багатошарові листи, повністю прозорі і кольорові матеріали (з відтінками синього, червоного і жовтого кольорів). За допомогою полікарбонату будівельники споруджують теплиці, балкони, оранжереї, інші світлопрозорі споруди.

Веранди, тераси з полікарбонату характеризуються такими перевагами:

 • легкість;
 • гнучкість;
 • міцність;
  практичність;
 • безпека;
 • хороші показники звуко-, теплоізоляції;
 • висока світлопроникність.

Легкість конструкцій впливає на те, що при їх спорудженні не потрібно посиленого фундаменту. Легкий полікарбонат не викликає складнощів при виконанні будь-яких монтажних робіт.

Полікарбонат – гнучкий матеріал. Відмінні пластичні властивості позитивно впливають на те, що листи підходять для створення криволінійних конструкцій.

Тераса з полікарбонату витримує великі навантаження, а самі листи не б’ються і не деформуються. Конструкції не вимагають особливого догляду, довгий час зберігають первинний вигляд.

Полікарбонат відноситься до негорючих матеріалів, тому міцні конструкції не бояться вогню. Цей матеріал при плавленні не виділяє токсичних речовин, при його пошкодженні немає гострих кромок.

До недоліків полікарбонату відноситься його низька абразивна стійкість. Будь-які конструкції з полікарбонату не бажано чистити агресивними хімічними засобами. Повна прозорість терас і веранд може викликати дискомфорт у тих людей, які звикли до самотності.

Обробку тераси полікарбонатом можна комбінувати з іншими матеріалами (метал або дерево). Застосування інших матеріалів підвищить експлуатаційні та технічні характеристики будівлі, мінімізує негативні властивості.

Види, варіанти розташування

Власники заміських ділянок приймають рішення про вид, розташування тераси з урахуванням власних уподобань. Є кілька різновидів конструкцій:

 • відкрита тераса;
 • майданчик, що закритий полікарбонатом;
 • споруди з навісом;
 • варіанти з підйомом;
 • прибудови з окремим фундаментом;
 • майданчик, який має загальний фундамент з будинком.

Потрібно враховувати призначення конструкції при виборі її розташування. Терасу можна розташовувати біля головного входу, і в цьому випадку майданчик буде частиною або продовженням ґанку. Споруду розташовують в тому місці, де є вихід з вітальні, їдальні. При такому варіанті розташування прибудова доповнює вітальню або їдальню, стає місцем для вечірок, посиденьок. Конструкцію можна розташовувати з боку заднього входу, пристроювати до лазні. Ще один варіант – поєднання тераси з полікарбонату з виходом на кухню, такий варіант дозволяє облаштувати зону для барбекю. Якщо споруда розташовується на сонячній стороні, то власники будинку зможуть приймати сонячні ванни, лежати в шезлонгу.

При проектуванні будівлі необхідно враховувати напрям вітру і сторони світу. Конструкція з полікарбонату, прибудована до особняка, буде приносити комфорт власникам житла і їх гостям. Ви не зможете насолодитися відпочинком в тому випадку, якщо буде надлишок або недолік світла.

Зовнішній вигляд конструкції з полікарбонату обмежується фантазією її власника, правда, потрібно враховувати загальний дизайн ділянки.

Облаштування тераси своїми руками

Перед будівництвом необхідно визначитися з функціоналом, призначенням прибудови. Обов’язково враховується те, чи буде тераса використовуватися цілий рік або тільки влітку, взимку. Бажано подивитися зразки конструкцій з полікарбонату, готові проекти. На етапі проектування потрібно продумати такі нюанси:

 • розміри прибудови;
 • матеріали (поєднання листів полікарбонату з металом, деревиною);
 • скління;
 • облаштування захисних споруд.

В Інтернеті є приклади терас, готові проекти, відео монтажу та облицювання, обшивки конструкцій. Після вивчення інформації можна приступати до процесу облаштування тераси.

Починаються роботи з фундаменту. Для легкої будови підійде стрічковий і пальовий фундамент. У деяких випадках можна обійтися без цементної основи, тоді будівельний майданчик засипають піском, а поверх укладають плитку.

Якщо терасу будують з полікарбонату і металу, то каркас може бути з металевих елементів. Готову конструкцію потрібно обробити ґрунтовкою і фарбою. Якщо тераса з полікарбонату прилаштовується до будинку з дерева, можна застосовувати міцний дерев’яний брус. Бруси необхідно обробити антисептиком.

Дах тераси може бути у вигляді арки, своду. Можна зробити вибір на користь односхилого даху (кут ската становить приблизно 30 градусів). Нахил потрібен для того, щоб сніг, сміття і пил не затримувалися на даху. Односхилий дах – універсальний варіант для будь-якої будівлі. Може знадобитися каркас, який буде складатися з металевих дуг.

Облицювання прибудови

Тераса з полікарбонату вимагає застосування матеріалів різної товщини. Якщо планується використання тераси тільки в теплу пору року, можна вибирати листи товщиною 10 мм. Для цілорічного використання підходять 16-міліметрові листи.

Всі етапи обшивки тераси полікарбонатом:

 • листи нарізають на шматки лобзиком, циркулярною пилкою;
 • в намічених точках просвердлюють отвори;
 • гвинтами та шайбами заготовки прикріплюють до каркасу.

Необхідно враховувати, що при нагріванні листи полікарбонату розширюються. З цієї причини рекомендовано залишати зазори в 3-4 см.

Якщо майданчик буде відкритим, слід подумати про безпеку. Можна встановити невисокі огорожі з листів полікарбонату.

Облицювання односхилих дахів виконується з використанням того матеріалу, який був обраний для покрівлі основної будівлі. Застосування однакових матеріалів створює вид єднання будівель.

Тераси з монолітного полікарбонату використовуються частіше, ніж конструкції з пористого матеріалу. Такі споруди виглядають природно, імітують відсутність покрівлі.

Корисні поради

Тераса з полікарбонату, прибудована до особняка, виглядає сучасно і красиво. В Інтернеті є багато інформації про те, як закрити терасу. Є докладні відео та фото, тому з роботою впоратися навіть новачок. Щоб досягти високоякісного результату, рекомендовано дотримуватися таких правил:

 • при монтажних роботах не можна знімати захисну плівку з листа полікарбонату;
 • для нарізки листів ідеально підходить рівна і тверда поверхня;
 • кромки заготовок не залишають відкритими, щоб в стільники не потрапляла пил або вода;
 • для з’єднання окремих фрагментів застосовують спеціальні планки;
 • до каркасу конструкції листи кріплять шайбами;
 • щоб запобігти утворенню шару намерзлого льоду, потрібно подумати про водостоки;
 • неможна комбінувати листи полікарбонату з полівінілхлоридом;
 • для монтажних робіт рекомендовано використовувати спеціалізований інструмент.

Правильне проектування конструкції, вивчення інформації в Інтернеті – все це допоможе спорудити і облаштувати прибудову з полікарбонату. На просторах всесвітньої мережі є фото зразків, які рекомендовано переглянути перед спорудою тераси. Якщо всі рекомендації будуть дотримані, тераса прослужить довгий час.