Вентиляція підвісної стелі – це система надходження і кондиціонування повітря в приміщенні.

Крім того, хороша вентиляція вкрай важлива і для самої підвісної стелі, тому що температурний режим даху змінюється в залежності від погодних умов. Це сприяє утворенню конденсату і псуванню самої підвісної стелі.

Система вентиляції підвісної стелі складається з різних елементів. Найчастіше візуально ми бачимо лише декоративні вентиляційні решітки. Основна ж система прихована від нас під самими плитами підвісної стелі і може виглядати приблизно так:

Основні елементи вентиляції підвісної стелі

Основними елементами вентиляції підвісної стелі є: решітки, власники, з’єднувачі, коліна, короба, трійники:

Вентиляційні решітки

У підвісних стелях Армстронг дуже легко встановити вентиляційну решітку. По суті, варто замінити всього лише плиту, тому що розміри вентиляційної решітки ідентичні розмірам плити 60×60 см.

Конструкція вентиляційної решітки проста і являє з себе квадрат з осередками. Найчастіше вона виготовляється з пластика, металу і алюмінію і укладається на ту ж підвісну систему, що і плити.

Сталеві вентиляційні решітки встановлюються у виробничих будівлях і складах. Недоліком таких решіток є те, що метал з часом покривається корозією і втрачає гарний зовнішній вигляд.

Однак, металеві вентиляційні решітки незамінні у випадках, коли є необхідність створити перешкоду для проникнення через повітропровід сторонніх.

Вентиляційні решітки з алюмінію мають презентабельний зовнішній вигляд і не схильні до корозії. Вони також відрізняються особливою міцністю і надійність.

Пластикові вентиляційні решітки найдоступніші за ціною. Під час виготовлення в них додається фарба, тому, на них не видно подряпин та дефектів.

Вентиляційні решітки забезпечують вільну циркуляцію повітря і використовуються в якості зовнішньої системи повітропроводів або ж просто як декоративний елемент. Завдяки таким решіткам в застельовому просторі буде гарна циркуляція повітря і не буде накопичуватися конденсат.

Крім пористих вентиляційних решіток існують також так звані дифузори. Вони мають такі ж розміри, як і решітка і також вставляються в систему підвісної стелі замість плит, але виконують ще й додаткові функції.

У них вмонтовано спеціальний регулювальний клапан, який регулює обсяг повітря, що поступає, також контролює його витрати за умови підключення до витяжної вентиляції.

Завдяки спеціально розташованим пластинам, відбувається також розподіл повітря в приміщенні

Монтаж вентиляції підвісної стелі

Монтаж вентиляції підвісної стелі проводиться під час монтажу каркаса і кріпиться на ньому.
Пластикові та алюмінієві вентиляційні решітки укладаються замість однієї з плит. Металеві вентиляційні решітки з дифузором кріпляться додатково пружинними фіксаторами або саморізами.

Можливо вас також зацікавить

Плити для підвісної стелі

Профіль для підвісної стелі

LED світильники