Вибір правильної стелі

Стеля – це будівельна конструкція, що обмежує приміщення зверху. Вдале стельове облицювання дозволяє приховати багато будівельних дефектів і служить декоративною прикрасою приміщення. При виборі способу оформлення стелі необхідно враховувати не тільки особисті переваги, але і передбачати такі важливі фактори:

 • габарити приміщення – висоту і площу
 • наявність інженерних мереж
 • цільове призначення приміщення, що облаштовується
 • колір стельової обшивки
 • функціональність
 • бюджетні можливості
 • стиль інтер’єру.

Тільки з огляду на вид, призначення і особливості приміщення можна правильно вибрати матеріали оформлення стелі і облаштувати якісне довговічне покриття, відповідне до нормативних вимог.

Варіанти підвісних стельових конструкцій

Дизайн стель пройшов великий еволюційний шлях. Різновидів стельових конструкцій розроблено досить багато, і всі вони мають свою структуру і особливості експлуатації. Користуються популярністю підвісні стелі – цільні або збірні конструкції, розміщені на певній відстані від стельового перекриття.

Підвісні стельові конструкції, зазвичай, встановлюються на каркасі, що забезпечує необхідну несучу здатність. Для облаштування промислових, громадських, офісних і житлових приміщень застосовуються різні типи підвісних стель, але для всіх них характерні загальні характеристики:

 • невелика маса, не надає істотне навантаження на перекриття
 • для обробки використовуються матеріали, що мають хороший декоративний потенціал
 • відбувається маскування нерівностей стельових плит
 • ховаються комунікації.

У підвісні стельові конструкції можна вмонтувати освітлювальні прилади, кондиціонери, вентиляційне та акустичне обладнання.

Каркасні конструкції з обшивкою – найраніший варіант стельових конструкцій. На каркас, який, як правило, виконують із сталевого оцинкованого профілю, монтується обшивка. В якості обшивки використовується гіпсокартон, вагонка, панелі з пластика або МДФ. До переваг стель з обшивкою по каркасу відносяться:

 • швидкий монтаж
 • міцність і довговічність
 • доступні за ціною матеріали
 • можливість реалізувати різні рішення за формою і кількістю рівнів.

Такі стелі раціонально використовувати при декоруванні житлових просторів і громадських будівель.

В аеропортах, торгових приміщеннях та вокзалах важливими факторами вибору стельових систем є міцність, довговічність, акустика, пожежна безпека і можливість демонтажу, що дозволяє оновлювати систему. Хороший дизайн і вдале висвітлення допомагають створювати затишну атмосферу.

При виборі стелі для лікувально-профілактичних установ основний критерій вибору – гігієна. Гладка поверхня зносостійких стельових плит дозволить легко їх помити і очистити.

Для всіх освітніх закладів важливим фактором вибору стельової системи є світловідображення і час реверберації – час, необхідний для загасання рівня звуку в приміщенні.

Рейкові підвісні системи являють собою окремі стельові елементи, закріплені на каркасі. Рейки, як правило, виготовляють зі сталі або алюмінію. Такі конструкції будуть раціональним рішенням для нежитлових приміщень з низькою температурою і кімнат з високою вологістю.

Натяжні стелі є найпопулярнішим варіантом для стельового облицювання. Вони здатні додати будь-якому приміщенню презентабельний вигляд. Полотна натягуються між стінами на деякій відстані від стельового перекриття. Вони можуть бути різної текстури і колірного рішення. Стельові полотна виготовляють з тканини, що термічно вмощується, або ПВХ-плівки. Ширина тканинних полотен більше, ніж у полівінілхлоридної плівки, що дає можливість монтувати безшовні стелі в приміщеннях великої площі. За допомогою розроблених технологій на матеріал можна наносити різні фотореалістичні зображення. Тканинні натяжні стелі не доцільно монтувати у вологих і кухонних приміщеннях.

Найбільш популярним і демократичним матеріалом для натяжних стель є ПВХ-плівка. Різні компанії-виробники представляють на ринок великий вибір цієї продукції, що відрізняється фактурою, якісними характеристиками і кольоровою гамою. Щоб зробити правильний вибір за фактурою і кольором, слід вирішити, в якому стилі буде оформлено приміщення і врахувати його габарити. Якісні ПВХ-плівки можуть бути зроблені лише на сучасному технологічному обладнанні, яким оснащені відомі виробники. Їх цінові параметри не повинні бути дешевше, ніж штукатурні роботи.

При грамотному монтажі стельова конструкція натяжних стель виходить абсолютно рівною.