Види комплектуючих для полікарбонату

Види комплектуючих для полікарбонату

Полікарбонат – один з найпопулярніших сучасних будівельних матеріалів. Різноманітні конструкції з різних видів полікарбонату зустрічаються як в приватному будівництві, так і в промисловому. Однак, сам по собі полікарбонат – це, нехай і практичний, але все ж просто листовий пластик. Створювати з нього найрізноманітніші будови допомагають спеціальні комплектуючі для полікарбонату. Ми вже розповідали трохи про них в цій статті. Сьогодні хочемо більш детально зупинитися на різних видах комплектуючих і їх призначення.

Якщо узагальнити всі існуючі види комплектуючих для полікарбонату, то їх можна розділити на 3 основні групи:

  • профилі
  • точкові кріплення
  • ущільнювачі і герметики

Профілі для полікарбонату

Профілі, в свою чергу, бувають торцеві і сполучні.

Торцеві профілі виконують в основному захисну функцію, перешкоджаючи потраплянню сміття, бруду і пилу в осередку і місця з’єднання. Крім того, вони грають ще й декоративну роль, надаючи конструкції завершеного вигляду.

Торцеві профілі бувають алюмінієві і полікарбонатні. Алюмінієвий торцевої профіль представляє з себе жорстку планку, що відрізняється особливою жорсткістю і надійністю кріплення. Такий профіль підходить для листів полікарбонату різної товщини. Фахівці вважають алюмінієвий торцевої профіль більш практичним, тому що в ньому передбачені спеціальні отвори для виведення конденсату. Використовувати такий профіль можна в будь-яких конструкціях, на відміну від полікарбонатного профілю.

Торцевий профіль з полікарбонату, зазвичай використовується в більш простих і недорогих конструкціях. Він призначений для листів товщиною 4 – 16 мм. Одним з переваг полікарбонатного профілю є можливість підібрати колір в тон листів полікарбонату.

Сполучні профілі для полікарбонату

Сполучні профілі для полікарбонату бувають різних видів – прості з’єднувальні (нероз’ємні) і роз’ємні (кришка-база). У свою чергу обидва види сполучних профілів можуть бути зроблені з алюмінію або з полікарбонату.

Нероз’ємні профілі призначені тільки для з’єднання двох листів полікарбонату і кріплення їх до конструкції в цілому. Однак, вони не є несучими і рекомендуються тільки для простих конструкцій. Найчастіше їх застосовують для того, щоб зробити менш помітними місця з’єднання листів пластику, тому що нероз’ємний профіль може мати такий же колір і прозорість, як і сам пластик.

Роз’ємні сполучні профілі для полікарбонату– це більш грунтовна конструкція, що складається з двох частин – бази і кришки. Їх можна купити як окремі частини, тому що база підбирається під товщину листа полікарбонату, а кришка універсальна і підходить під будь-яку базу. Існує два стандарти для бази – для полікарбонату, товщиною 4-10 мм і друга для полікарбонату товщиною 16 мм.
Фахівці відзначають, що працювати з роз’ємним з’єднувальним профілем набагато зручніше і швидше, ніж з нерознімним, але і ціна, звичайно, у них вище, ніж у нероз’ємних профілів.

Якщо з полікарбонату існують як роз’ємні так і нероз’ємні профілі, то з алюмінію тільки роз’ємні (кришка-база) і вимагають до того ж гумовий ущільнювач.

Роз’ємний з’єднувальний профіль з алюмінію міцніше, герметичніше і функціональніший, ніж полікарбонатний. Він витримує великі навантаження і часто використовується в якості несучого профілю при створенні досить великих конструкцій. Крім того, він має захисний УФ-шар і підвищену герметичність, що виключає протікання.

Звичайно, сучасні вимоги до довговічності, надійності і естетичності, вплинули і на комплектуючі для полікарбонату. Зокрема, роз’ємний алюмінієвий профіль може бути анодований (покритий захисною оксидною плівкою), покритий порошковою емаллю, що імітує бронзу або ж не мати покриття як такого.

Алюмінієвий з’єднувальний профіль буває різних видів:

  • пряма кришка
  • арочна кришка
  • коньковий профіль

Пряма кришка (50 мм) кріпиться саморізами до такої ж по ширині профільної трубі. Якщо використовувати її в комплекті з кришкою такої ж ширини, то вона може служити в якості несучої бази для конструкції. Також пряма кришка може використовуватися і самостійно в якості притискної планки.

Пряму кришку можна застосовувати з будь-яким видом полікарбонату, тільки потрібно врахувати, що товщина монолітного полікарбонату не повинна бути більше 4 мм.

Ще один момент, про який не варто забувати при використанні прямої кришки – це використання гумового ущільнювача РАК-05. Це обов’язкова складова алюмінієвої кришки, бази і конькового з’єднання. Гумовий ущільнювач відмінно герметизує стики між листами полікарбонату, запобігає появі різного роду скрипів і шумів, а також добре компенсує температурне розширення полікарбонату. Його укладають безпосередньо на опору і притискають профілем.

Арочна кришка (60 мм) використовується для кріплення до профілю в арочних конструкціях. У поєднанні з базою складає надійну несучу основу.

Коньковий профіль призначений для захисту від бруду, пилу і мікроорганізмів в місцях з’єднання полікарбонату на похилих дахах. Крім практичної, коньковий профіль грає також декоративну функцію, надаючи даху завершеного вигляду.

По суті це все, що стосується профілів для полікарбонату.

Ще одним видом комплектуючих для полікарбонату є точкові кріплення. До них відносяться спейсери і Термошайби.

Спейсеривдають із себе металеву шайбу з ущільнювачем. Вони застосовуються для кріплення полікарбонату до “подлістовой” конструкції. Завдяки використанню спейсерів відпадає необхідність просвердлювати в полікарбонат великий отвір. При монтажі важливо не віджимати спейсер, щоб не деформувати лист полікарбонату.

Термошайби також використовуються для кріплення полікарбонату. Вони грають величезну роль в доданні надійності всієї конструкції. Термошайби не тільки відмінно компенсують розширення полікарбонату під впливом високих температур, але і надійно скріплюють листи. Вони забезпечують герметичність конструкції при перепадах температур, а також запобігають появі конденсату. Завдяки спеціальній кришці, що закривається, саморізи ховаються і конструкція має привабливий вигляд.

І останній вид комплектуючих для полікарбонату – це ущільнювачі і герметики. Ми вже розглянули вище один з його представників – гумовий ущільнювач для алюмінієвої кришки. Є ще термолента і спінений поліетилен.

Ніхто не буде сперечатися, що основну проблему і небезпеку для цілісності конструкції з полікарбонату представляють стики. Використання з’єднувальних і торцевих профілів, а також спейсеров і Термошайба знижують ризик потрапляння пилу, бруду і мікроорганізмів в пластик. Однак, на жаль, не виключають такої можливості на 100%. Для продовження служби конструкцій з полікарбонату, а також для збереження пластика від руйнівного впливу вологи і цвілі, використовують спеціальну стрічку для герметизації Antidust.

Стрічка може бути перфорованою і неперфорованою. Нею проклеюють торці пластика. Завдяки спеціальним речовинам, якими оброблена стрічка, мікроорганізми не можуть проникнути всередину полікарбонату. Для стільникового полікарбонату використовується перфорована стрічка. Завдяки спеціальним отворам з фільтром з нетканого матеріалу, видаляється весь конденсат з осередків полікарбонату. Сама стрічка вологостійка і забезпечує відмінну герметизацію.

Не перфорованою стрічкою обробляють краї полікарбонату, які спрямовані вгору. Таким чином краї надійно захищені від попадання всередину листа вологи і сміття.

І останній в нашому списку важливим комплектуючим для полікарбонату, але не останній за важливістю і значенням – це спінений поліетілен.Он призначений для проклейки конструкцій з полікарбонату. Це легкий, ударостійкий, екологічний та пожежобезпечний матеріал, який надійно захищає пластик від вологи, перепадів температур, а також створює відмінну звукоізоляцію.

Звичайно, це далеко не всі комплектуючі для полікарбонату, які існують на ринку. Але можна сказати, що це основні, без яких ніяка конструкція з полікарбонату не прослужить довго. У компанії “Сіті-С” ви можете купити необхідні вам комплектуючі для полікарбонату за вигідними цінами. Наші менеджери із задоволенням проконсультують вас і допоможуть оформити замовлення.