Види підвісних стель і їх особливості

У будь-якому типі будівництва пристрій стелі, в зв’язку з великим вибором всіляких рішень, вкрай відповідальне завдання. На даний момент підвісна стеля, що представляє собою конструктивні елементи, прикріплені до перекриття або до покриття на підвісах – оптимальний варіант. Значення підвісної стелі в оформленні будь-якого приміщення важко переоцінити. Швидкий монтаж саме цієї конструктивної системи:

  • може візуально збільшити висоту
  • змушує маленьку кімнату виглядати більше, а величезний простір робить затишним
  • дозволяє нівелювати багато недоліків підстави
  • приховує комунікаційну проводку
  • не вимагає постійного догляду
  • вдосконалюють зовнішній вигляд.

Така стеля має прекрасну теплової та звукової ізоляцією, стійкий до перепадів температурного режиму.

Різновиди підвісних стель

Існує кілька видів підвісних стель, які різняться між собою функціональними і декоративними особливостями. Тип обраної конструкції і геометричної форми, текстура матеріалу і колірне рішення, впливають не тільки на дизайн стелі, але і на стан людей, які знаходяться в даному приміщенні.

Гіпсокартон, взятий для виконання підвісних стель, дозволяє фантазувати з обраної формою. З цим матеріалом можна реалізувати плавні вигини, прямі або хвилясті лінії, фігурні елементи декору. Щоб така конструкція мала міцні експлуатаційні характеристики, гіпсокартон кріплять на металеві профілі. Стеля з гіпсокартону може бути багаторівневої конструкції, або з виступами і нішами всередині. Для посилення декоративного ефекту вбудовують підсвічування, яку виконують традиційні лампи розжарювання, або сучасні енергозберігаючі світильники. При обробці сухих приміщень, в яких вологість повітря не більше 60%, застосовують стандартні гіпсокартонні листи. Для вологих приміщень, які характеризуються наявністю парів і невеликої кількості вологи, що конденсується, підійдуть марки гіпсокартону ГКВЛ і ГВЛВ. Для обробки пожежонебезпечних приміщень застосовують вогнестійкий гіпсокартон ГКЛО. Гіпсокартонні листи марки ГКЛВО – раціональний вибір для вологих і пожежонебезпечних приміщень.

Плиткові підвісні панелі– лаконічний прямолінійний варіант, який підходить для оформлення різних приміщень. Самий доцільний і недорогий вибір – підвісна система Армстронг, в якій каркас з укріпленими стандартними плитами не потребує маскування, так як є елементом дизайну. Задіють плити різних форматів з мінерального волокна, з гладкою, стільниковою або перфорованою поверхнею. Вони поєднують в собі необхідний функціонал, не на шкоду експлуатаційної практичності і естетичному зовнішньому вигляду.

Модульний тип стелі, що збирається з окремих касет, характеризується міцністю, чудово виглядає і має досить тривалий експлуатаційний термін. Кріплення касет на каркас здійснюється двома способу. Прихований тип конструкції передбачає повне закриття каркаса модульними касетами. Відкритий тип конструкції має видимий несучий каркас і застосовується значно рідше. Модульні касети виготовляються з алюмінію або сталі. Варіанти обробки їх поверхні – матове, дзеркальне, полімерне або металом.

Рейкові підвісні стелі– стильне і авангардне дизайнерське рішення для оформлення. Для їх виконання застосовуються довгі вузькі панелі (рейки), виготовлені з алюмінію або ПВХ. Найчастіше використовуються алюмінієві панелі, виготовлені з алюмінієвого сплаву методом холодного штампування, з подальшим декоративним покриттям. Стельові системи з полівінілхлоридних рейок, звані вагонкою, можуть мати малюнок і різноманітне колірне рішення. Вони вдало імітують дерево, мармур, тканина. Варіанти дизайнерського рішення панелей – матова, глянцева, хвиляста, дзеркальна або перфорована поверхня. Рейкові стельові системи відрізняються високою стійкістю до вологи.

Натяжні стелівідносяться до найбільш популярного різновиду підвісних стель. Їх виконують з тонкої полівінілхлоридної плівки або текстильного матеріалу. Полотна викроюються максимально точно за розмірами і туго натягується на каркас. Натяжна стеля можна оформити на свій смак. Конструкції з матового матеріалу виглядають як класичний побілений, або пофарбований стелю. Стеля з сатину створює відблиски, із замші – виглядає загадково, а з металізованої тканини – футуристично. Натяжні стелі з ПВХ полотен мають підвищену водостійкість.