Як вибрати фасад

Як вибрати фасад для побудови

Для обробки фасадів сьогодні використовуються найрізноманітніші технології. У кожного способу є не тільки свої особливості, але і певні переваги. При цьому деяким методам користувачі віддають перевагу найбільш часто. Йдеться про мокрою технологію зі штукатуркою і фарбуванням, застосування світлопрозорих елементів та встановлення навісних вентильованих конструкцій зі спеціальних плит або облицювальних матеріалів листового типу.

Але як вибрати фасад і про що при цьому потрібно пам’ятати? В першу чергу враховуються необхідні теплофізичні показники, функціональне призначення самого фасаду і вартість використовуваного при обробці матеріалу. Але саме фасадні системи навісного типу користуються у споживачів найбільшим попитом. З чим пов’язана така висока популярність? Спробуємо більш детально і докладно розібратися в цьому питанні.

Хороша теплоізоляція і ніяких проблем з вологою

Свою назву вентильовані і навісні фасади отримали через роздільні конструкції. Вона не тільки ефективно захищає стіну будівлі від атмосферних проявів, а й забезпечує високий рівень теплозахисту. При цьому вологість, тепло і повітряні потоки передаються в стійкому режимі незалежно від об’єкта і експлуатаційних умов.

За рахунок повітряного проміжку такий фасад принципово відрізняється від інших варіацій фасадної обробки. А наявність перепаду тиску дозволяє цьому проміжку функціонувати в повній відповідності з принципом дії витяжної системи. Це дає можливість забезпечити безпроблемне відведення в навколишній простір не тільки внутрішньої, але і атмосферної вологи. За рахунок повітряного проміжку також вдається мінімізувати теплові втрати. Адже він виконує роль певного температурного буфера, а повітря в ньому приблизно на 3 градуси тепліше в порівнянні з циркулюючим зовні.

Не можна не відзначити ще одну перевагу навісний фасадної конструкції в порівнянні з «мокрими» аналогами. Йдеться про всесезонність такого фасаду. Адже його установка можлива в будь-який час року. Причому без будь-яких при цьому обмежень. Для штукатурки і фарбування потрібні певні кліматичні умови, а це істотно обмежує можливості використання фасадної обробки за такою технологією.

Нові матеріали для фасадної обробки

Але вибір фасаду не обмежується тільки лише технологією його облаштування. При цьому враховуються звукоізоляційні показники і теплофізичні властивості. До уваги береться і естетичний аспект. Адже фасад повинен бути не тільки надійно захищений від будь-яких зовнішніх впливів. Важливе значення має його привабливий зовнішній вигляд.

Все це здатні забезпечити вентильовані системи. Для їх виготовлення використовуються найрізноманітніші матеріали з відмінними технічними і експлуатаційними властивостями. Переважно мова йде про композитні модулі з алюмінію, панелі НРL і фіброцементні плити. За допомогою таких матеріалів можлива реалізація будь-яких творчих ідей. А складність самого фасаду обмежується виключно задумкою дизайнера.