Застосування полікарбонату в архітектурі

Застосування полікарбонату в сучасній архітектурі

У будівництві використовуються різні матеріали для оздоблення фасадів будинків. Велика розмаїтість будівельних матеріалів дозволяє зробити найправильніший вибір. Особливої уваги будівельників і архітекторів заслуговує полікарбонат (монолітний, стільниковий).

Прозорий і легкий полікарбонат має багато переваг. Застосування полікарбонату в архітектурі стає все більш популярним, і на це є свої причини.

Країною винаходу стільникового полікарбонату вважається Ізраїль. Будівельний матеріал з’явився в 1976 році, з того часу його почали використовувати в різних країнах світу. Основні характеристики стільникового полікарбонату – гнучкість, невелика вага, теплоізоляційні властивості, вогнетривкість, легкий монтаж, проста доставка.

Цей сучасний матеріал широко використовується при зведенні світлопрозорих конструкцій різних розмірів, типів, прольотів. Полікарбонат в порівнянні зі склом більш практичний і легкий. Перевага в тому, що стільниковий полікарбонат монтується швидше і простіше.

Покупці можуть придбати листи полікарбонату з різними коефіцієнтами світлопропускання. Полікарбонатні листи мають світлопропускну здатність від 15 до 90%. Саме ця характеристика розширює сфери застосування полікарбонату. Матеріал широко використовується в самих різних сферах:

  • сільське господарство
  • промислове будівництво
  • спортивні споруди
  • дорожнє будівництво
  • зведення і обробка торгових комплексів
  • дизайн інтер’єрів
  • МАФи.

Полікарбонат підходить для зведення міні-теплиць, тепличних комплексів. Матеріал успішно застосовується для спорудження складів і цехів, басейнів і критих стадіонів. Також листи полікарбонату стануть незамінним матеріалом при облаштуванні мостів і переходів, шумозахисних бар’єрів. Давно застосовується полікарбонат в дизайні інтер’єру, при зведенні малих архітектурних форм. До таких архітектурних форм відносяться козирки, зупинки транспорту, навіси, павільйони.

Інша назва полікарбонату – “прозорий метал”. Монолітні листи полікарбонату вважаються найкращим рішенням для будівель з високим рівнем вандалізму. Успішно використовується монолітний полікарбонат для конструкцій з високим рівнем ризику зовнішнього впливу.

Полікарбонатні листи легкі, гнучкі, прості в монтажі. Матеріал має хороші акустичні характеристики, тому його можна використовувати в будь-яких архітектурних проектах. Полікарбонат використовується в тих проектах, де потрібно скління і покриття.

Полікарбонат вважається найміцнішим матеріалом, але листам можна надати ще більшу міцність. Профільовані або гофровані листи полікарбонату характеризуються високою світлопроникністю. А ще вони мають широкий діапазон температурного режиму експлуатації, високий рівень стійкості до ударів. Цей матеріал можна сміливо використовувати для скління дахів, покриття теплиць, виконання інших робіт.

Профільований полікарбонат може легко замінити важкий металевий профлист. Гофровані листи – прекрасна альтернатива застарілому шиферу. По міцності полікарбонат не поступається іншим покрівельним матеріалами, а за вагою він легше за шифер і профлист. Легка вага полікарбонату дозволяє здійснювати монтаж матеріалу самостійно. Для монтажу листів не потрібно запрошувати бригаду монтажників.

Застосування полікарбонату в архітектурі стає все більш популярним. Легкий матеріал перевершує скло по ударної міцності, полікарбонат чудово підходить для внутрішнього скління.