Застосування полікарбонату в сільському господарстві

Застосування полікарбонату в сільському господарстві

Сотовий полікарбонат був розроблений спеціально для будівництва теплиць. Широке застосування полікарбонату в сільському господарстві пояснюється його гарними характеристиками. Він ідеально підходить для вирощування рослин та утримання тварин.

Історія створення

У 70-х роках минулого століття в Ізраїлі відчувалася гостра потреба в матеріалі, здатному замінити при будівництві теплиць скло і акрил. Уряд країни всіх заходів направляло на розвиток сільського господарства в спекотному кліматі пустель. Особлива увага приділялася створенню теплиць, мікроклімат в яких формувався з використанням крапельного поливу.

Використовувані на той період матеріали мали суттєві недоліки. Застосування акрилу не дозволяла підтримувати потрібний температурний режим, скло було неміцним і дорогим.

Експерименти з отримання прозорого пластика здійснювалися компаніями Polygal і General Electric. В результаті досліди на заводах Polygal завершилися успіхом. У 1976 році в Ізраїлі були проведені перші в світі полікарбонатні листи з сотами, ідеально відповідні поставленим вимогам.

Стільниковий полікарбонат як матеріал для сільського господарства постійно вдосконалюється. Ведуться розробки по створенню добавок, які покращують його якість і дозволяють:

  • стимулювати розвиток рослин
  • знижувати енергоспоживання
  • виключити небажані коливання температур
  • створити умови, при яких прискорюється процес утворення компосту.

Різні компоненти, що додаються в сировині, роблять стільниковий полікарбонат унікальним матеріалом для використання в сільському господарстві.

Полікарбонат в тепличних господарствах

Основними достоїнствами матеріалу користувачі вважають ряд характеристик, в числі яких:

  1. Хороша прозорість. Завдяки цій властивості всередину теплиці вільно проходить теплове випромінювання. До рослин надходить також понад 80% видимого світла.
  2. Високі показники теплоізоляції. Стільники з повітрям – чудова теплоізоляція, що дозволяє знизити витрати на обігрів тепличних споруд.
  3. Міцність. Полікарбонатне покриття – це якісний захист від несприятливих проявів погоди.

Ще більше поліпшити якість стільникового матеріалу дозволяє добавка Anti Fog («Антифог»). Вона вноситься в полікарбонатну сировину для запобігання випаданню конденсату на рослини. Ефективно її використання також для попередження нерегульованого зволоження живильної підкладки. Додавання Anti Fog дає можливість уникнути неконтрольованого змочування і викликаного ним гниття листя, коріння, появи захворювань рослин.

Використання листів товщиною 8, 10 мм в два рази і більше зменшує тепловтрати порівняно одношарових плит і плівки з поліетилену. Імовірність температурних перепадів зменшується до мінімуму, що сприяє прискореному зростанню рослин і отримання ранніх урожаїв.

Основна цінність полікарбонатних листів цього розміру полягає в створенні умов, значно зменшують витрати на утримання тепличної конструкції. Установка і утримання споруди окупається в середньому протягом трьох років.

Стільниковий полікарбонат в тваринницькій сфері та рибництві

Ефективність стільникового полікарбонату в рибництві та тваринництві пояснюється важливими факторами, серед яких:

  1. Хороша теплоізоляція, утворена повітряним прошарком сот. Це дозволяє економити на опаленні приміщень.
  2. Вільний доступ природного теплового випромінювання в приміщення. Завдяки цьому можна знизити енергоспоживання для обігріву.
  3. Пропуск більше 80% видимого світла.

В таких умовах тварини відчувають себе найбільш комфортно.
Використовуватися стільниковий полікарбонат може різноманітно. З його застосуванням можна, наприклад, побудувати теплицю для органічних відходів. Завдяки властивостям полікарбонату процес їх переробки йтиме в прискореному порядку. Це дозволить отримувати швидко якісний компост для добрива садів і полів, збільшивши тим самим прибутковість тваринництва.