Зенітні ліхтарі з полікарбонату

Зенітні ліхтарі з полікарбонату – переваги і конструкція

Зенітні ліхтарі з’явилися недавно, раніше вони мали архітектурне значення, а зараз приносять практичну користь. Як таке сталося? Давайте розберемося в цьому питанні.

У сучасній архітектурі використовуються різні елементи, які зменшують витрати на освітлення. Ці вироби повинні прикрашати будівлю, надавати йому оригінальність.

зенітні ліхтарі з полікарбонату фото 4

 

При оформленні зенітних ліхтарів необхідно використовувати полікарбонат. Конструкції часто застосовують в сучасному будівництві з метою додаткового освітлення таких будівель:

 • офісів, торгових центрів;
 • готелів;
 • спортивних комплексів;
 • реабілітаційних та медичних установ;
 • котеджів, особняків;
 • хмарочосів у вигляді атріумів.

Зенітні ліхтарі з полікарбонату покращують великі плоскі покрівлі, при цьому вирішують питання естетичного вигляду і освітлення. Чим же конструкції особливі? Які різновиди виробів використовуються в архітектурі?

Зенітним ліхтарем називається піднесена частина покрівлі, в яку входять засклені прорізи купольної і інших форм. Ці конструкції пропускають світло всередину будівлі. Найбільш часто в архітектурі застосовуються зенітні ліхтарі арочних, пірамідальних, купольних або двосхилих форм. Можна використовувати глухі і відкриваються конструкції. Для виробництва зенітних ліхтарів використовують алюміній, полікарбонат. Для оформлення конструкцій підходить монолітний, а також стільниковий світлопрозорий пластик.

Легкість, легкість – візуальні характеристики зенітних ліхтарів. Ці конструкції виробляються з легких і міцних матеріалів. Зенітні ліхтарі – довговічні, досить надійні конструкції.

Через зенітні ліхтарі всередину приміщення потрапляє максимальна кількість світла. Це сприяє зменшенню витрат на електрику, покращує самопочуття людей, які знаходяться в приміщенні. У порівнянні з віконним боковим освітленням зенітні ліхтарі забезпечують більш рівномірне природне освітлення. При віконному бічному освітленні інтенсивність світла зменшується. Якщо світло потрапляє через дах, то він позитивно впливає на очі людини. Світловий потік потрапляє перпендикулярно підлогового покриття, тому немає сліпучого ефекту. Світло, що потрапляє через дах, не дуже контрастно висвітлює предмети. Таке світло вважається м’яким, рівномірним, приємним. Велика кількість світла піднімає людині настрій, сприяє комфортному мікроклімату.

Зенітні ліхтарі з полікарбонату використовуються для освітлення, а також з метою забезпечення безпеки. Такі конструкції мають функцію димовидалення. Зенітні ліхтарі відрізняються від закритих модулів більш складною конструкцією. Закриті модулі застосовуються для того, щоб створити в приміщенні правильне освітлення. Зенітні ліхтарі – практичний архітектурний елемент, який вирішує естетичні та економічні питання. У сучасному будівництві застосовуються матеріали різної щільності і структури, що дозволяє швидко і надійно реалізовувати будь-які дизайнерські проекти. Це стало можливим з використанням якісного полікарбонату, професійного монтажу конструкцій.

Виготовляється скляний купол з прозорого полікарбонату. Такий матеріал виробляють методом шприцювання або лиття. Шприцевание – вижимання матеріалу через прес.

Зенітні ліхтарі з полікарбонату: всі переваги

Конструкції зі скла важкі, небезпечні. Ці вироби були популярні в період ренесансу. Сучасні вироби з полікарбонату мають такі переваги:

 • Легка вага. Зенітні конструкції з товщиною полімеру важать 4.80 кг / м2. Якщо скло має таку товщину, то вироби важать 10 кг / м2.
 • Висока міцність. Вироби з полікарбонату міцніше скла в 200 разів. Полікарбонат не б’ється, не дряпається, має стійкість до зовнішнього впливу. Матеріал зберігає первинний вигляд навіть при тривалому терміні експлуатації. Полікарбонат захищений від впливу УФ-променів.
 • Вогнетривкість. Полікарбонат не спалахує, а температура плавлення становить 570 ° С. Зенітні ліхтарі витримують температуру мінімум -50 ° С і максимум + 120 ° С.
 • Конструкції мають захист від ультрафіолетових променів. Полікарбонат доповнений антіультрафіолетовим покриттям, тому промені сонця не потрапляють всередину приміщення.
 • Шумоізоляція. Полікарбонат на відміну від скла характеризується хорошою шумоізоляцією.
  Довгий термін служби. У промислових будівлях зенітні ліхтарі можуть прослужити більше 50 років. Скляні конструкції прослужать максимум 20 років.

конструкція виробів

У кожному конкретному випадку конструкція купола підбирається індивідуально. Потрібно враховувати тип покрівлі і будівлі, архітектурні особливості та погодні умови.

Форма зенітних ліхтарів буває стрічкової, точкової. Точкова форма підходить для невеликих комерційних будівель. Якщо в архітектурному проекті передбачено наявність піраміди або скляного купола, то можна використовувати точкові зенітні ліхтарі. У діаметрі вікно може бути до 6 метрів.

зенітні ліхтарі з полікарбонату фото 3

Стрічкові конструкції підходять для великих комерційних будівель, складів. Особлива характеристика виробів – прямокутна форма шириною 1-6 метрів.

Конструкція буває глухий або відкривається. Глухі купола – джерела природного освітлення, а також декоративні елементи. Відкривається зенітний ліхтар має практичну користь:

 • природне світло рівномірно розподіляється по всьому приміщенню, що дозволяє економити електрику;
 • ефективне провітрювання приміщення;
 • пожежна безпека і швидкий доступ до об’єкта загоряння.

Матеріалом для каркаса виробу служить практичний, легкий і довговічний алюміній. Можна використовувати високоякісний пластик або сталь.

Скло буває стільниковим, суцільним. Порожній стільниковий матеріал характеризується наявністю ребер жорсткості. Чим більше цих елементів, тим краще. Суцільне скло довговічне і міцне, але вартість конструкції буде вище.

Зенітні ліхтарі встановлюються на дахах офісних будівель, торгових центрів, промислових об’єктів. З використанням цих конструкцій світло потрапляє всередину приміщення, розсіюється по всій площі. Зенітні ліхтарі допомагають економити електроенергію, тому що сонце відбивається з самого ранку до моменту настання темряви.